52 przystanki, 25 kilometrów. Ruszyła najdłuższa linia tramwajowa w stolicy

ZTMTrasa linii 24

77 minut, 52 przystanki, 17 brygad w dni powszednie i 13 w dni wolne od pracy - w niedzielę kursowanie rozpoczęła najdłuższa linia tramwajowa w stolicy. Składy 24 w jednym kierunku pokonują ponad 25 kilometrów i dowożą pasażerów z Gocławka do Metra Młociny.

Dotychczasowy rekord długości należał do linii 17, która kursowała od Tarchomina Kościelnego do ulicy Woronicza. Trasa 24 jest od niej dłuższa o ponad 6 kilometrów.

Tramwaje tej linii zatrzymują się na 52 przystankach, a przejazd od początku do końca trasy zajmuje 77 minut. 24 łączy ze sobą sześć dzielnic: Pragę Południe, Śródmieście, Ochotę, Wolę, Bemowo i Bielany.

Nowa trasa z powodu remontów

Zarząd Transportu Miejskiego postanowił zmienić trasę tej linii z powodu prac przy przebudowie wiaduktu na kolejowej linii obwodowej. Ze względu na zamknięcie ruchu w ciągu ulicy Młynarskiej i Obozowej składy linii numer 24 skierowano na objazd ulicami: Wolską, Połczyńską, Powstańców Śląskich, Wólczyńską i Nocznickiego do pętli przy Metrze Młociny.

W związku z wydłużeniem relacji, będzie to tymczasowo najdłuższa linia tramwajowa, kursująca po stołecznych ulicach. Jej długość w jedną stronę wyniesie ponad 25 kilometrów. Dokładnie to 25 197 metrów z Gocławka do Metra Młociny i 25 667 metrów w przeciwnym kierunku.

Wakacyjne utrudnienia

To nie jedyne zmiany w kursowaniu tramwajów w wakacje. Prace w okolicy torowisk prowadzone będą w alei "Solidarności", na Obozowej i Targowej, ale także na Krasnobrodzkiej i Strażackiej. Opisywaliśmy je szczegółowo na tvnwarszawa.pl.

Czytaj też o wyburzeniu wiaduktów na Woli:

[object Object]
Obozowa jest zamkniętaMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

md/mś

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości