517 zostaje w Ursusie. Co z innymi liniami?

Najnowsze

ZTMZTM pyta mieszkańców o trasy autobusów

Zarząd Transportu Miejskiego przygotował projekt zmian w komunikacji autobusowej, który wejdzie w życie po uruchomieniu nowego przystanku kolejowego Ursus-Niedźwiadek. Dla pasażerów niepokojących się o los 517 najważniejsze jest jednak to, że linia zostaje. ZTM zachęca mieszkańców Ursusa do udziału w konsultacjach społecznych, dotyczących kolejnych autobusów.

Proponowane zmiany, jak zapewnia ZTM, zostały poprzedzone solidnymi analizami. Uwzględniono to, że z nowego przystanku będą korzystać przede wszystkim mieszkańcy osiedla Niedźwiadek. Duży wpływ miał fakt, że nie zwiększy się częstotliwość kursowania pociągów.

ZTM przyznaje, że otrzymał wiele wiadomości od pasażerów, którzy chcieli pozostawienia na niezmienionej trasie linii 517. I tak będzie.

Inaczej pojechać mają:

206

Linia ma zostać wycofana z Opaczy i będzie kursować na trasie – ODOLANY – NOWE WŁOCHY. Wydłużona została na czas zamknięcia ul. Szamoty. Miała zapewnić bezpośrednie połączenie południowego Ursusa z placem Czerwca 1976 r. Obecnie takie połączenie zapewnia linia 177.

207

W wybranych kursach trasa linii zostałaby wydłużona do przystanku WKD Opacz w zastępstwie za linię 206.

394

Zadaniem tej linii jest połączenie osiedla Niedźwiadek z przystankiem kolejowym Ursus. Po uruchomieniu przystanku kolejowego Ursus-Niedźwiadek, z którego będą korzystać mieszkańcy, linia straci wg ZTM rację bytu.

Urzędnicy zachęcają pasażerów do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących trzech wyżej wymienionych linii. Uwagi przesyłać można do 6 grudnia włącznie mailowo na adres konsultacje@ztm.waw.pl lub pocztą tradycyjną.

wp/mz

Źródło zdjęcia głównego: ZTM