Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

512 ton wjechało na most Północny

Warszawa

fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

Na moście Północnym rozpoczęły się próby obciążeniowe. Wytrzymałość konstrukcji testowało 16 ciężarówek wypełnionych piachem. Każda z nich waży 32 tony.

We wtorek przeprowadzono próby statyczne - na most wjechało 16 ciężarówek. W tym czasie eksperci z Instytutu Badawczego Dróg i Mostów wykonali pomiary obciążeniowe i sprawdzali ugięcie konstrukcji. Pomaga im w tym aparatura podłączona do przęseł.

W środę na przeprawę wjedzie już 28 ciężarówek. - W piątek natomiast przeprowadzimy próby dynamiczne, czyli ciężarówki będą przejeżdżać przez most – mówi Agata Choińska, rzeczniczka prasowa Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

- Wyniki prób dołączymy do dokumentacji niezbędnej przy odbiorach technicznych – dodaje rzeczniczka.

Pierwsi kierowcy na wiosnę

Budowa mostu Północnego rozpoczęła się w 2009 roku. Po drodze nie brakowało kłopotów – kolejne fale powodziowe, problemy z dostarczeniem przęsła czy kłopoty z ostrą zimą.

Wykonawca zgodnie z umową na dokończenie prac ma czas do 21 grudnia. Oczywiście pod warunkiem, że dopisze pogoda. Jeżeli tak się stanie, ZMID będzie mógł rozpocząć procedurę odbioru technicznego przeprawy, co potrwa kilka tygodni. Pierwsi kierowcy pojadą mostem na wiosnę przyszłego roku.

fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl
fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl
fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl
fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

Mapy dostarcza Targeo.pl

bf//ec