511 zostaje na Młocinach. Do Marymontu dojadą trzy linie

Warszawa

ZTM511 zostaje na Młocinach, a do Marymontu dowiozą 518, 705 i 735

Zakończenie remontu mostu Grota-Roweckiego to zmiany nie tylko dla kierowców, ale także pasażerów komunikacji miejskiej. Od poniedziałku 21 września na nowe trasy wyjedzie osiem linii autobusowych. Zmiany nie obejmą linii 511, która po apelach pasażerów nadal będzie dojeżdżać do Metra Młociny.

W nocy z 20 na 21 września drogowcy zapowiadają otwarcie kolejnych estakad Trasy Armii Krajowej na węzłach: Marymoncka (z centrum w kierunku mostu Grota-Roweckiego), Wisłostrada (z centrum w kierunku mostu Grota-Roweckiego) i Modlińska (z mostu Grota-Roweckiego w kierunku Tarchomina oraz w kierunku ronda Starzyńskiego). Oznacza to spore zmiany dla pasażerów dojeżdżających do I linii metra z Białołęki i Targówka.

518, 705 i 735 do Marymontu

Połączenie południowej części ulicy Modlińskiej z pierwszą linią metra zapewni linia 518, która będzie zatrzymywać się na przystanku Metro Marymont. Autobusy będą obsługiwały trasę: DW. CENTRALNY - … - Muranowska – Dworzec Gdański – Mickiewicza – Słowackiego – Włościańska – Żelazowska – al. Armii Krajowej (powrót: al. Armii Krajowej – Słowackiego) – Modlińska - … - NOWODWORY.

Do Metra Marymont dojadą także autobusy linii 705 i 735, dla których przywrócone zostaną podstawowe trasy mostem Grota-Roweckiego.

Od 21 września trasy podstawowe w sąsiedztwie Trasy AK będą obowiązywały także dla linii 114, 118 i 186. Z kolei autobusy linii nocnych N13 i N63 pojadą trasami podstawowymi od nocy z 21 na 22 września.

511 zostaje na Młocinach

Swojej trasy nie zmieni za to linia 511, która nadal dojeżdżać będzie do pętli Metro Młociny przez most Marii Skłodowskiej-Curie.

Jak tłumaczy Zarząd Transportu Miejskiego, pozostawienie linii na obecnej trasie jest odpowiedzią na liczne wnioski pasażerów.

Pierwsze auta na południowej nitce mostu Grota
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

jk/b