Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

51 tysięcy zdjęć, mandaty za 11 milionów złotych

Warszawa

zdjęcie zrobione przez fotoradar51 tysięcy zdjęć kierowców

51 tys. zdjęć - tyle od początku roku zrobiła łamiącym przepisy straż miejska. Na razie nałożono mandaty o łącznej wartości 11,5 mln zł. Jeszcze kilkanaście tysięcy spraw nie jest rozliczonych.

- 15 tys. zdjęć zrobił superradar stojący na skrzyżowaniu ul. Sobieskiego i al. Witosa - precyzuje Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej. - Pozostałe zostały zrobione przez cztery maszty, znajdujące się przy Trakcie Brzeskim, al. Armii Krajowej, ul. Spacerowej i na moście Gdańskim oraz przez patrole z radarami - dodaje.

- Wykroczenia zarejestrowane na zdjęciach to przede wszystkim przekroczenia prędkości i przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym świetle - mówi rzeczniczka. - 35 tys. spraw jest już zakończonych. Nałożono mandaty na łączną kwotę 11,5 mln zł. Pozostałe 15 tys, spraw jest w toku – dodaje.

Siedem kolejnych

Liczba ta może wzrosnąć za sprawą kolejnych fotoradarów, które stanęły w siedmiu miejscach w stolicy. Od wtorku kierowcy mogą zostać sfotografowani przez urządzenia na Wisłostradzie przy ul. Karowej, na ul. Puławskiej przy ul. Kuropatwy, na ul. Radzymińskiej przy skrzyżowaniu z ul. Bystrą, na ul. Modlińskiej 250, na ul. Powstańców Śląskich 26, w al. Krakowskiej w pobliżu ul. 17 Stycznia, na ul. Górczewskiej na wysokości ul. Budy 33.

- We wtorek podamy statystyki z ich pracy - zapowiedziała Niżniak.

Tu staną fotoradary
targeo.pl / tvnwarszawa.pl

Piraci mogą się "naciąć"

Jak informowaliśmy we wtorek, straż miejska ma jeszcze inny pomysł na walkę z piratami drogowymi. Chodzi o wprowadzenie kontroli kaskadowych.

- Na dłuższych, co najmniej co 500-metrowych odcinkach ulic, będzie kilka radiowozów. Kto nie zwolni, może dostać kilka mandatów - tłumaczyła w rozmowie z tvnwarszawa.pl rzeczniczka straży miejskiej.

Tu przeczytasz więcej.

su/mz