500 zł kary dla KS Łomianki za przerwany mecz z Polonią

Warszawa

video: Agencja TVN /x-news foto: Bartłomiej Zborowski /PAPZadyma na meczu w Łomiankach

Wydział Dyscypliny Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej nałożył na KS Łomianki karę w wysokoci 500 złotych. Sobotni mecz tego klubu z Polonią Warszawa w 4. lidze został przerwany z powodu wybryków pseudokibiców. Wciąż nie podjęto decyzji w sprawie wyniku.

W czwartek wieczorem Wydział Dyscypliny MZPN przeprowadził rozmowy m.in. z sędziami i delegatem sobotniego spotkania, a także z przedstawicielami obu drużyn. - Klub z Łomianek musi zapłacić 500 złotych, natomiast delegat meczu za niedopełnienie obowiązków otrzymał karę indywidualną w postaci upomnienia. Orzeczenie jest nieprawomocne, stronom przysługuje prawo do odwołania - powiedział PAP wiceprezes MZPN ds. bezpieczeństwa Mirosław Starczewski.

Miejscowi fani Legii?

Jak dodał, nie chce na razie komentować czwartkowego orzeczenia. - Mogę to zrobić po uprawomocnieniu się decyzji - dodał.

Co ciekawe, 500 złotych to nie jest najniższa możliwa kara przewidziana w regulaminie dyscyplinarnym (taką jest 300 zł). Sobotni mecz w Łomiankach z powodu wybryków pseudokibiców przerwano w 35. minucie przy stanie 2:0 dla Polonii. Sędzia podjął taką decyzję m.in. po kolejnym wywieszeniu transparentu z obraźliwym napisem pod adresem drużyny gości. Poza tym kibice rzucali petardy hukowe pod nogi piłkarzy wykonujących aut, a jeden z nich wbiegł z trybun na boisko. - To byli miejscowi fani, ale sądząc po okrzykach - sympatyzujący z Legią - przyznał wówczas Starczewski. Po przerwaniu zawodów sytuacja wciąż była napięta. Na murawę wtargnęło kilkudziesięciu kibiców, interweniowała policja. W sumie w sobotę i niedzielę zatrzymano trzynaście osób.

Walkower w przyszłym tygodniu?

Decyzję w sprawie ostatecznego wyniku meczu miał podjąć w środę Wydział Gier MZPN, ale scedował werdykt na Wydział Dyscypliny. W czwartek znów nie ustalono w tej sprawie nic konkretnego. Sprawa wyniku wraca do Wydziału Gier, który musi już podjąć decyzję. Kiedy? - Na początku przyszłego tygodnia - zapowiedział wiceprezes Starczewski. W ubiegłym sezonie Polonia występowała w ekstraklasie. Ogromne zadłużenie sprawiło jednak, że Czarne Koszule nie otrzymały licencji na kolejny sezon i zostały zdegradowane. Warszawski klub rozpoczyna odbudowę od czwartej ligi (piąty poziom rozgrywek), w oparciu o MKS Polonia, czyli młodzieżową sekcję z Konwiktorskiej. Przed spotkaniem 3. kolejki w Łomiankach poloniści nie rozegrali oficjalnego meczu. Spotkania u siebie z Wisłą II Płock i Bugiem Wyszków zostały przełożone.

PAP/lata/par