500 dni do Euro 2012

Warszawa

| Yahoofot

Władze miasta oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki zdadzą w poniedziałek szczegółowy raport z przygotowań do Euro 2012. W TVN Warszawa stan przygotowań do mistrzostw sprawdzamy już od samego rana w programie "Witaj Warszawo".

Budowa Stadionu Narodowego, mostu Północnego, lifting Dworca Centralnego. To tylko część inwestycji, które mają być gotowe na Euro 2012. Niestety coraz dłuższa jest także lista zadań, których nie uda się zrealizować. Przed kilkoma tygodniami ministerstwo infrastruktury przedstawiło plany cięć drogowych inwestycji – nie ominą one Warszawy.

Także kolejarzom nie wystarczy pieniędzy na remonty wszystkich dworców. Zachodni przed Euro zostanie tylko pomalowany. Czego jeszcze nie uda się zrealizować? O które inwestycje możemy być spokojni?

O przygotowaniach do Euro 2012 opowiadać będą w TVN Warszawa m.in.: Andrzej Cudak, dyrektor gfabinetu ds. Euro 2012, Juliusz Głuski, rzecznik parsowy Euro 2012 Polska, Karolina Szydłowska, Marcin Zaręmba, kierownik budowy Stadionu Narodowego.

Najpierw miasto, później ministerstwo

O godz. 10.00 rozpocznie się natomiast briefing podsumowujący przygotowania Warszawy do Mistrzostw z udziałem Zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy Jacka Wojciechowicza oraz koordynatorów przygotowań do turnieju – Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewy Gawor, Dyrektor Biura Promocji Miasta Katarzyny Ratajczyk, Dyrektora Sekretariatu ds. Euro 2012 Andrzeja Cudaka oraz Zastępcy Dyrektora Gabinetu Prezydenta Jarosława Jóźwiaka.

Euro w WW

Oddzielnie swoją konferencję zorganizuje o godz. 13 również Ministerstwo Sportu i Turystyki. Natomiast od godz. 7 rano w porannym programie Witaj Warszawo o przygotowania do turnieju będą również pytania urzędnicy w studiu TVN Warszawa.

OGLĄDAJ "WITAJ WARSZAWO" W PONIEDZIAŁEK OD GODZ. 7.00 DO 10.00 W TVN WARSZAWA

mjc/par