50 km ścieżek do remontu. Rowerowe plany na 2017 rok

Warszawa

Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.plŚcieżka rowerowa pojawi się m.in. na Wolskiej

Ponad 50 kilometrów dróg rowerowych i kilkadziesiąt kilometrów nowych chodników powstanie dzięki remontom jakie Zarząd Dróg Miejskich przeprowadzi w 2017 roku. Najdłuższa ścieżka rowerowa będzie miała sześć kilometrów. W tym roku ma zakończyć się też budowa kładki dla rowerów na moście Łazienkowskim.

- Będziemy sukcesywnie remontować chodniki i ulice. Większość z nich wyremontujemy przy okazji remontów ulic, a także inwestycji które planujemy przeprowadzić w tym roku. Jeżeli pieniądze na to pozwolą, to lista dróg i chodników do wybudowania powiększy się - zapowiada Mikołaj Pieńkos, rzecznik prasowy ZDM.

Najbardziej wyczekiwaną drogą rowerową, jest kładka, która ma powstać pod mostem Łazienkowskim. W 2017 roku ZDM będzie kontynuował jej budowę. Zakończenie prac i oddanie do użytku przeprawy planowane jest na koniec lipca tego roku.

Nowe ścieżki rowerowe
UM Warszawa

Najdłuższa, bo prawie 6-kilometrowa ścieżka rowerowa połączy Wolę i Bemowo. Droga dla rowerów swój początek będzie miała w ulicy Kasprzaka i Wolskiej na wysokości skrzyżowania z Ordona, a zakończy się na Połczyńskiej, przy granicy miasta.

Również na Targówku powstanie jedna z dłuższych dróg dla rowerów. Dzięki jej wybudowaniu, cykliści będą mogli bezpiecznie przejechać wzdłuż ulicy Jagiellońskiej, na odcinku pomiędzy Trasą Toruńską a rondem Starzyńskiego. W tej dzielnicy ścieżek rowerowych przybędzie też ulicy Rembelińskiej, na odcinku od Trasy AK do ulicy Kondratowicza.

W Śródmieściu, na Ochocie i Woli

Nowe drogi dla rowerów powstaną również w Śródmieściu. Rowerzyści będą mogli przejechać po nowej ścieżce, w alei Jana Pawła II od ronda ONZ do Nowogrodzkiej. Natomiast na Ochocie powstanie kilometr nowej drogi z placu Zawiszy w stronę ulicy Kopińskiej.

Z kolei na Wolę ze Śródmieścia będzie można dojechać nową ścieżką wzdłuż ulicy Anielewicza. Te dzielnice połączy fragment od ulicy Zamehofa do Okopowej.

Z nowych ścieżek ucieszą się też mieszkańcy Grochowa. W tej okolicy droga rowerowa powstanie w ulicy Szaserów i Dwernickiego. Dzięki temu ponad 3,5-kilometrowy odcinek połączy ulicę Mińską z Makowską.

Nowe ścieżki powstaną też w ulicy Żwirki i Wigury, Rudnickiego, Batorego, Powsińskiej, Marsa, Ciszewskiego, Niemcewicza i Górczewskiej

Nowe chodniki, oświetlenie i sygnalizatory

Oprócz nowych ścieżek rowerowych, ZDM planuje także remont chodników. Przede wszystkim wyremontowane zostaną chodniki w alei Lotników, ulicy Obrzeżnej, Pożaryskiego, Korotyńskiego, Smoczej, Namysłowskiej i Nowolipie.

Zarząd Dróg Miejskich planuje też wymianę oświetlenia ulicznego na 11 ulicach, a także sygnalizacji świetlnej na 11 skrzyżowaniach.

- Oczywiście będziemy również wymieniać tą infrastrukturę na innych ulicach, przy okazji ich remontów - zapewnia Mikołaj Pieńkos, rzecznik ZDM.

ZDM wymieni też oświetlenie
UM Warszawa

md/b