Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

50 km ścieżek do remontu. Rowerowe plany na 2017 rok

Warszawa

Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.plŚcieżka rowerowa pojawi się m.in. na Wolskiej

Ponad 50 kilometrów dróg rowerowych i kilkadziesiąt kilometrów nowych chodników powstanie dzięki remontom jakie Zarząd Dróg Miejskich przeprowadzi w 2017 roku. Najdłuższa ścieżka rowerowa będzie miała sześć kilometrów. W tym roku ma zakończyć się też budowa kładki dla rowerów na moście Łazienkowskim.

- Będziemy sukcesywnie remontować chodniki i ulice. Większość z nich wyremontujemy przy okazji remontów ulic, a także inwestycji które planujemy przeprowadzić w tym roku. Jeżeli pieniądze na to pozwolą, to lista dróg i chodników do wybudowania powiększy się - zapowiada Mikołaj Pieńkos, rzecznik prasowy ZDM.

Najbardziej wyczekiwaną drogą rowerową, jest kładka, która ma powstać pod mostem Łazienkowskim. W 2017 roku ZDM będzie kontynuował jej budowę. Zakończenie prac i oddanie do użytku przeprawy planowane jest na koniec lipca tego roku.

Nowe ścieżki rowerowe
UM Warszawa

Najdłuższa, bo prawie 6-kilometrowa ścieżka rowerowa połączy Wolę i Bemowo. Droga dla rowerów swój początek będzie miała w ulicy Kasprzaka i Wolskiej na wysokości skrzyżowania z Ordona, a zakończy się na Połczyńskiej, przy granicy miasta.

Również na Targówku powstanie jedna z dłuższych dróg dla rowerów. Dzięki jej wybudowaniu, cykliści będą mogli bezpiecznie przejechać wzdłuż ulicy Jagiellońskiej, na odcinku pomiędzy Trasą Toruńską a rondem Starzyńskiego. W tej dzielnicy ścieżek rowerowych przybędzie też ulicy Rembelińskiej, na odcinku od Trasy AK do ulicy Kondratowicza.

W Śródmieściu, na Ochocie i Woli

Nowe drogi dla rowerów powstaną również w Śródmieściu. Rowerzyści będą mogli przejechać po nowej ścieżce, w alei Jana Pawła II od ronda ONZ do Nowogrodzkiej. Natomiast na Ochocie powstanie kilometr nowej drogi z placu Zawiszy w stronę ulicy Kopińskiej.

Z kolei na Wolę ze Śródmieścia będzie można dojechać nową ścieżką wzdłuż ulicy Anielewicza. Te dzielnice połączy fragment od ulicy Zamehofa do Okopowej.

Z nowych ścieżek ucieszą się też mieszkańcy Grochowa. W tej okolicy droga rowerowa powstanie w ulicy Szaserów i Dwernickiego. Dzięki temu ponad 3,5-kilometrowy odcinek połączy ulicę Mińską z Makowską.

Nowe ścieżki powstaną też w ulicy Żwirki i Wigury, Rudnickiego, Batorego, Powsińskiej, Marsa, Ciszewskiego, Niemcewicza i Górczewskiej

Nowe chodniki, oświetlenie i sygnalizatory

Oprócz nowych ścieżek rowerowych, ZDM planuje także remont chodników. Przede wszystkim wyremontowane zostaną chodniki w alei Lotników, ulicy Obrzeżnej, Pożaryskiego, Korotyńskiego, Smoczej, Namysłowskiej i Nowolipie.

Zarząd Dróg Miejskich planuje też wymianę oświetlenia ulicznego na 11 ulicach, a także sygnalizacji świetlnej na 11 skrzyżowaniach.

- Oczywiście będziemy również wymieniać tą infrastrukturę na innych ulicach, przy okazji ich remontów - zapewnia Mikołaj Pieńkos, rzecznik ZDM.

ZDM wymieni też oświetlenie
UM Warszawa

md/b