5 tysięcy interwencji w noworoczny weekend

Warszawa

tvnwarszawa.plPolicja podsumowała weekend

10 wypadków, 100 kolizji i 21 pijanych kierowców. Takimi statystykami policja podsumowuje noworoczny weekend. W sobotę i niedzielę funkcjonariusze interweniowali ponad 5 tysięcy razy.

Według policji ostatni weekend minął spokojnie. Funkcjonariusze nie odnotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych oraz incydentów związanych z fajerwerkami. W sylwestrową noc najwięcej interwencji dotyczyło zakłócania ciszy nocnej.

"Wszyscy witający Nowy Rok bawili się pod opieką policjantów. Nad bezpieczeństwem mieszkańców Warszawy oraz przyjezdnych gości czuwali zarówno funkcjonariusze umundurowani jak i pełniący służbę po cywilnemu" - podaje policja.

Więcej pracy mieli funkcjonariusze drogówki. Na stołecznych ulicach doszło do 100 kolizji oraz 10 wypadków. Jedna osoba zginęła, a 12 zostało rannych. Zatrzymano też 21 pijanych kierowców. Jeden z nich brał udział w groźnym wypadku w sylwestrową noc. Na ulicy Hynka w Warszawie zderzyło się kilka samochodów. Z kolei 1 stycznia, pisaliśmy o kolizji z udziałem złotego lamborghini.

Z kolei w noc sylwestrową zatrzymano 12 pijanych kierowców, a na ulicach doszło do pięciu wypadków. To więcej niż w poprzednim roku, w Sylwestra 2015 policja zatrzymała 9 kierujących na "podwójnym gazie". Rok temu doszło także do jednego wypadku mniej.

Również w Nowy Rok taksówka zderzyła się z BMW w śródmieściu:

Wypadek na Marszałkowskiej
Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl

md/mś