Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

5-letni Dawid dzwoni na 112. "Ciocia źle się czuje, a rodzice nie słyszą"

Warszawa

5-latek uratował ciocięksp
wideo 2/3

5-letni Dawid z Bielan dzięki swojej postawie uratował ciocię. Chłopiec był w domu z młodszą siostrą i słabosłyszącymi członkami rodziny, kiedy jego ciocia straciła przytomność. Powiadomił służby ratunkowe.

Dawid zadzwonił do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Warszawie. W rozmowie telefonicznej, poprosił o pomoc. Powiedział że jego ciocia źle się czuje, a rodzice nie słyszą.

Pierwsi pod wskazany adres przyjechali policjanci: od razu udzielili pierwszej pomocy młodej kobiecie. Na miejscu pojawiło się też pogotowie ratunkowe, które zaopiekowało się ciocią Dawida.

Medal od ministra

Postawa chłopca została zauważona i pochwalona przez dzielnicową, która dała mu swój numer telefonu, tak aby można było się z nią kontaktować w podobnych sytuacjach.

Chłopiec i jego rodzeństwo otrzymali książeczki informujące o bezpieczeństwie. Postawa Dawida znalazła także uznanie w oczach policjantów z Komendy Rejonowej na Bielanach. Komendant i jego zastępca wręczyli mu prezent, a jego kolegom z przedszkolnej grupy książeczki i maskotki, które ufundowała dzielnica Bielany.

Małemu bohaterowi pogratulował również minister Mariusz Błaszczak. Podczas pikniku urodzinowego akcji "Młody Bohater", minister wręczył mu specjalny medal. Dawid był najmłodszym spośród 22 dzieci uhonorowanych w ten sposób.

Zobacz też: Protest dzieci w dzień dziecka

Dzieci protestowały na zebrzeTomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

md//ec