46 tysięcy pasażerów w Modlinie

Warszawa

W ciągu pierwszych 10 dni działania, Lotnisko Modlin obsłużyło ponad 46 500 pasażerów i ponad 320 operacji lotniczych – poinformowały władze portu lotniczego. W tym czasie nie obyło się jednak bez kilku wpadek.

W najbliższy czwartek,26 lipca liczba obsłużonych pasażerów przekroczy 50 tysięcy – zapowiadają władze lotniska. Rekord liczby odprawionych osób i rejsów padł w piątek 20 lipca. Tego dnia obsłużono 6 251 podróżnych i 42 operacje lotnicze.

Oni w Oslo, bagaże w Modlinie

Niestety przez pierwsze dni działania nowego lotniska na Mazowszu nie udało się uniknąć kilku wpadek. Już dzień po oficjalnej inauguruacji, kilkunastu pasażerów nie odleciało do Londynu. Mimo, że na odprawę stawili się wcześniej, odlot samolotu obejrzeli przez szybę terminalu. Lotnisko Modlin kupiło pasażerom bilety na lot z Okęcia.

Przed tygodniem z kolei kilkudziesięciu pasażerów, którzy odlecieli z lotniska Modlin do Oslo, na miejscu nie odnalazło swoich bagaży. Były za to te należące do pasażerów, którzy nie weszli na pokład.

- Na miejscu okazało się, że nie ma wszystkich bagaży, a te które są, należą do pasażerów, którzy zostali w Modlinie – relacjonowała wówczas Marta, która napisała na Kontakt24.

- Ze względu na krótką przerwę w pracy systemu bagażowego, opóźnieniu uległ załadunek bagażu, wskutek czego 32 sztuki nie zostały załadowane do samolotu. W piątek rano zostały wysłane i dostarczone właścicielom – zapewniała Magdalena Bojarska, rzeczniczka prasowy lotniska.

Z Modlina do 26 miast

Z lotniska w Modlinie można polecieć do 26 miast europejskich: Barcelony, Glasgow, Brukseli, Paryża, Eindhoven, Mediolanu, Liverpoolu, Sztokholmu, Budapesztu, Oslo, Londynu, Rzymu, Bolonii, Bristolu, Manchesteru, East Midlands, Frankfurtu, Dusseldorfu, Dublina, Stavanger, Bourgas, Cork, Madrytu, Doncaster, Malmo oraz Goteborga.

par