430 tysięcy kwiatów ozdobi miasto

Warszawa

| Imagofot

430 tysięcy wiosennych kwiatów ozdobi Warszawę. Na przyulicznych kwietnikach i w parkach zobaczymy bratki, krokusy, tulipany, niezapominajki i stokrotki. Niektóre z nich utworzą specjalne wzory.

Po wiosennych porządkach Zarząd Oczyszczania Miasta zabrał się za ukwiecanie stolicy. Na kwietnikach, którymi opiekuje się ZOM, zostanie posadzonych 430 tys. kwiatów. Wśród nich znajdzie się 180 tys. bratków. Będą one królować na kwietnikach znajdujących się na placach, rondach, a także w pojemnikach na rośliny wzdłuż Traktu Królewskiego.

Kwietne logo Euro 2012

Bratki będą się łączyć w kompozycje z fioletowych, czerwonych, żółtych i białych odmian. W niektórych miejscach utworzą specjalne wzory. Na przykład na kwietniku u zbiegu ul. Banach i Żwirki i Wigury bratki ułożą się w logotyp Euro 2012. Kolejny taki wzór powstanie na skarpie Trasie Łazienkowskiej na wysokości Placu na Rozdrożu.

Stokrotki w parku Ujazdowskim, tulipany w Ogrodzie Saskim

W stolicy zakwitną także tulipany, narcyzy i szafirki. Ich cebulki zostały posadzone już jesienią, a rośliny już wzeszły i lada chwila się rozwiną. Wśród wiosennych kwiatów można znaleźć też niezapominajki, które ozdobią park Ujazdowski. Znajdziemy tam także wielobarwne łączki na przykład ze stokrotek. Park Praski zdominują kwietniki z geometrycznymi wzorami, natomiast w Ogrodzie zakwitnie 10 tys. różnokolorowych tulipanów.

Koszt posadzenia i pielęgnacji wiosennych kwiatów to 330 tys. zł. Kolejna zmiana kwietnych dekoracji czeka stolicę latem. Wtedy dominować będą pelargonie, begonie i aksamitki.

js/aq