40 km szlaków rowerowych przez Park Krajobrazowy

Warszawa

Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.plNowe szlaki rowerowe w Wawrze

Miłośnicy dwóch kółek mogą już korzystać z czterech nowych szlaków rowerowych w Wawrze. Najdłuższy liczy 22 km. Wszystkie trasy wiodą przez Mazowiecki Park Krajobrazowy.

W sumie rowerzyści mają do dyspozycji trasy o długości ponad 40 km. - Nasze myślenie idzie w tym kierunku, żeby każdy miłośnik sportów rowerowych znalazł w Wawrze trasę dla siebie - mówi Przemysław Zaboklicki, zastępca burmistrza dzielnicy Wawer.

Szlaki są oznaczone czterema kolorami. Niebieski to 22 km najbardziej wymagającej trasy, która zaczyna się w Aninie przy ul. Wierzchowskiego, prowadzi przez Wiśniową Górę, Międzylesie, Zbójną Górę, Radość i Aleksandrów, aż do Falenicy, gdzie kończy się na skwerku przy ul. Frenkla tuż przy stacji kolejowej.

Szlak dla najmłodszych rowerzystów

Szlaki oznaczone kolorami czerwonym i zielonym liczą około 8 km. Przygotowane zostały dla osób, które są średnio zaawansowane w turystyce rowerowej.

Szlak czerwony rozpoczyna się przy ul. Kościuszkowców w Marysinie Wawerskim, prowadzi przez Las Sobieskiego, następnie przez przejście przez ul. Czecha i kieruje się w stronę ul. Mchów i łączy ze szlakiem niebieskim. Zakończenie trasy znajduje się przy Al. Dzieci Polskich przy pętli autobusowej niedaleko Centrum Zdrowia Dziecka.

Natomiast szlak zielony zaczyna się w Międzylesiu przy ul. Pożarskiego naprzeciwko szkoły podstawowej nr 138, biegnie Traktem Napoleońskim i ul. Wilgi, a kończy się przy ul. Przełęczy w Falenicy.

Dla najmłodszych i mniej profesjonalnych rowerzystów dzielnica przygotowała krótszą i łatwiejszą trasę oznaczoną kolorem żółtym. Ten 6-kilometrowy szlak w całości przebiega przez Las Sobieskiego.

bf/par