Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

4 miliony złotych kradzionego sprzętu

Warszawa

fot

Aparaty fotograficzne, obiektywy, telewizory nawigacje samochodowe i odtwarzacze CD warte miliony złotych. Najprawdopodobniej wszystko kradzione. Policjanci z Warszawy i Szczecina odkryli magazyny, z których korzystało małżeństwo oskarżone o paserstwo i oszustwo.

Mokotowscy policjanci przystąpili do działania po sygnale o zaginionym transporcie.

Podejrzewane małżeństwo

Funkcjonariuszom udało się ustalić, ze 6 lipca z Holandii wyjechał transport aparatów fotograficznych i obiektywów o wartości 5 mln złotych.

– Do Warszawy nie dotarł. Doszło do oszustwa podczas transportu – informuje Magdalena Bieniak rzecznik mokotowskiej komendy. Policjanci jeden ze skradzionych aparatów odnaleźli w serwisie fotograficznym.

Po nitce do kłębka trafili na trop Tomasza K. i Urszuli K. Małżeństwo wystawiło na aukcję kilkadziesiąt aparatów i obiektywów.

Sprzęt wart miliony

Policjanci ustalili, że mieszkają oni w województwie zachodniopomorskim. O pomoc poprosili komendę ze Szczecina. Tomasza i Urszulę K. zatrzymani w ich mieszkaniu. Policjanci znaleźli 151 aparatów i 65 obiektywów. 36–latek wynajmował też dwa magazyny. Mundurowi odkryli w nich telewizory, nawigacje, odtwarzacze CD i jeszcze więcej obiektywów. Szacunkowa wartość odnalezionego sprzętu to ponad 4 mln zł. Najprawdopodobniej wszystko pochodzi z nielegalnego źródła.

Urszula K. i Tomasz K. zostali przewiezieni do komendy na Mokotowie. Prokurator zarzucił im oszustwo oraz paserstwo mienia znacznej wartości. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot

wp/mz