4-latek błąkał się po sklepie, wujek miał 3 promile

Warszawa

| EXENNieodpowiedzialny wujek trafił do izby wytrzeźwień

Pracownicy centrum handlowego na Targówku musieli zająć się czterolatkiem, który błąkał się sam po sklepie. Wujek, z którym chłopiec przyszedł na zakupy, był tak pijany, że zasnął.

Na błąkające się samotnie dziecko zwrócili uwagę pracownicy ochrony centrum handlowego. Zaopiekowali się nim i nakarmili. Przeglądając nagranie z monitoringu, zauważyli, że 4-letni Jan przyszedł do centrum z dorosłym opiekunem.

Jak się okazało, 46-letni Bogdan M., czyli wujek chłopca, był kompletnie pijany. Pracownicy ochrony położyli mężczyznę na łóżku w pomieszczeniu służbowym, gdzie Bogdan M. natychmiast zasnął.

Wujek z trzema promilami

Opiekę nad małym Jasiem przejęli tymczasem wezwani policjanci. Funkcjonariusze skontaktowali się z babcią chłopca, która zabrała go do domu. Bogdana M. policjanci przewieźli do izby wytrzeźwień. Miał we krwi trzy promile alkoholu.

Mężczyzna odpowie przed sądem za narażenie małego Jana na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Może mu grozić nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

js/par