Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

36 587 000 - tyle wydali w tym roku na frezowania

Warszawa

fot. ZDM

36 mln 587 tys. zł wydał w tym roku Zarząd Dróg Miejskich na frezowanie ulic. Od stycznia do końca października drogowcy ułożyli 250 tys. mkw. asfaltu na ulicach Warszawy.

Drogowcy chcą wykorzystać sprzyjającą aurę i na najbliższy weekend planują kolejne frezowania. Nowa nawierzchnia zostanie położona m.in. na rondzie Waszyngtona i w al. Poniatowskiego. Frezowany będzie odcinek od ronda Waszyngtona do łącznicy zjazdowej z Wałem Miedzeszyńskim i 100 proc. jezdni al. Poniatowskiego.

Proponowany objazd: łącznicą do ul. Francuskiej, następnie Paryską do Al. Stanów Zjednoczonych przez most Łazienkowski.

Bema, Bora Komorowskiego, Waryńskiego...

W najbliższy weekend frezowana będzie także ul. Bema na odcinku od ul. Kasprzaka do ul. Prądzyńskiego.

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na ul. Bora Komorowskiego. Zostanie ona wyłączona z ruchu na odcinku od ul. Afrykańskiej do Abrahama.

Proponowany objazd: ul. Afrykańską do Wału Miedzeszyńskiego, następnie ul. Fieldorfa.

To nie koniec utrudnień. Prace związane z naprawą nawierzchni po remoncie torowiska będą prowadzone również na ul. Waryńskiego. Remont obejmie skrzyżowanie ulic Waryńskiego i Nowowiejskiej. Na jezdni zachodniej zostanie utworzony kontrapas, którym kierowcy będa mogli ominąć skrzyżowania.

W związku z utrudnieniami ZDM proponuje objazd równoległą al. Niepodległości bądź Wisłostradą.

Drogowcy zapowiadają, że jeżeli tylko pogoda pozwoli, jeszcze przeprowadzą frezowania w kilku miejscach stolicy. - Na naszej liście są m.in.: ul. Sokola i Zamoyskiego, wszystko jednak zależy od aury - zastrzega Adam Sobieraj, rzecznik ZDM.

par