Najnowsze

Najnowsze

Według sondażu TNS OBOP, przeprowadzonego dla TVP, w wyborach do sejmiku wojewódzkiego na Mazowszu zwycieżyło Prawo i Sprawiedliwość.

Janusz Korwin-Mikke, według najnowszych danych, zdobył czwartą pozycję i 4,5 proc. głosów. Ale z miejsca tuż za podium nie jest zadowolony. – 10 procent było w zasięgu ręki – komentował na gorąco.

- Wygląda na to, że mogę pogratulować zwycięstwa mojej rywalce - mówił w TVN Warszawa, zaraz zakończeniu ciszy wyborczej, Czesław Bielecki. - Jedyne czego nie mogę pogratulować to tego, że jej koalicjant z SLD wybijał w trakcie każdej debaty piłkę na aut - dodaje.

Miasto żąda od fundacji Ja Wisła wysokich opłat za funkcjonowanie na terenie portu Czerniakowskiego. Fundacja bije na alarm, bo nie stać jej na pokrycie tych kosztów.

Do godz. 19.00 najwyższą frekwencję odnotowano w Wilanowie – prawie 49 proc. Najniższą na Pradze Północ – niespełna 36 proc. W całej Warszawie zagłosowało już 42 proc. uprawnionych - podała Państwowa Komisja Wyborcza.

Fani Dody na jej nową płytę będą musieli jeszcze poczekać. – W tym roku do studia już nie wejdę, bo przygotowujemy się do przeszczepu Adama – zdradza w rozmowie z "Rytmem Miasta".

Na Bielanach otwarto najnowoczesniejszy budynek staży miejskiej. Strażnicy po 17 latach przeprowadzą się z obskurnych ciasnych pomieszczeń do nowoczesnej siedziby. Z niecierpiwoscią na nowe miejsca czekają już inni.

Bycie właścicielem kota to nie lada wyzwanie. To filozofia i styl życia. Andżelika Piechowiak wydała właśnie książkę, w której znajdziemy wywiady ze znanymi właścicielami kotów. Trafnie zatytułowała ją "Koty i ich sławni ludzie".

Policjanci z Pragi Północ zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. 54-latek miał trafić na pół roku do aresztu za jazdę pod wpływem alkoholu. Okazało się, że Jan N. właśnie szedł na wybory. Funkcjonariusze stwierdzili więc, że muszą mu pozwolić na spełnienie obywatelskiego obowiązku.

Koncert, wystawa, premiera klipu i specjalny gość. To wszystko 25 listopada w CBA. Razem z zespołem Maqama wystąpi jeden z najoryginalniejszych głosów polskiego rocka - Fiolka Najdenowicz.

Koło godziny 12.00 straż miejska dostała zgłoszenie, że przy Lubelskiej 23 wybuchł pożar. Jak się później okazało, była to próba podpalenia. Nikt nie ucierpiał.

Hitów o stolicy jest naprawdę dużo. W rankingu "Rytmu Miasta" przywołaliśmy te, które są już niestety nieco zapomniane, a warto je znać. W głosowaniu wybraliście najlepsze.

Widzowie TVN Warszawa ścigali się w sobotę komunikacją miejską. 10 tysięcy złotych otrzymał Daniel Złamal. W "Rytmie Miasta" przedstawiamy szczegóły wyścigu i ogłaszamy nowy konkurs. Do wygrania - kolejne 10 tysięcy złotych i komputery.

Mieszkańcy Bielan, którzy chcą dzisiaj zagłosować w szkole podstawowej przy ulicy Arkuszowej mogą dojechać do niej remontowaną ulicą Estrady. - Otworzyliśmy drogę dla samochodów i autobusów tylko na jeden dzień - mówi Bogdan Dybek z Zarządu Dróg Miejskich.

- W czwartek możemy spodziewać się pierwszych opadów śniegu i temperatury -1 st. Celsjusza - zapowiada Weronika Diallo, prezenterka pogody. Zima za pasem, a to oznacza pogorszenie warunków jazdy. Czas zmienić opony z letnich na zimowe.