Najnowsze

Najnowsze

Kojarzeni są raczej z modą, ale napisali książkę o jedzeniu. "Atelier Smaku. 108 potraw kuchni wegetariańskiej" to nowy, pachnący malinami kulinarny album Joli Słomy i Mirka Trymbulaka.

Takiej klatki schodowej warszawiacy jeszcze nie widzieli - będzie kosmicznie i srebrzyście. Sprawcą całego zamieszania jest mieszkający na Bródnie artysta Paweł Althamer.

O północy z wtorku na środę zakończył się wyjątkowo uciążliwy remont przejść podziemnych na trasie Warszawa - Pruszków. Od środy wraca normalny rozkład jazdy. Teraz podobnego remontu domagają się mieszkańcy Wawra.

Hanna Gronkiewicz-Waltz ich zdeklasowała, ale się nie poddają. Kandydaci na prezydenta stolicy, musieli uznać wyższość przedstawicielki PO w tych wyborach. Zapowiadają jednak, że będą jej patrzyli na ręce i zapowiadają powrót.

Przez trzy grudniowe dni w warszawskich sklepach wolontariusze fundacji "Bank Żywności SOS" będą zbierać żywność dla ludzi dotkniętych biedą.

Kierowca jechał za szybko, więc otrzymał mandat i punkty karne. Wydawałoby się, że to historia jakich wiele. Jednak jej ciąg dalszy odbiega od standardów. Strażnik miejski zaproponował kierowcy spotkanie w cztery oczy - w kuchni w siedzibie straży miejskiej w Warszawie. Strażnik wziął pieniądze do ręki, zapewniając przy tym mężczyznę, że kara w postaci punktów karnych zostanie anulowana. Taką historię pokazali dziennikarze Prosto z Polski z TVN24.

Platforma Obywatelska będzie mogła samodzielnie rządzić w Radzie Warszawy, zdobywając 33 mandaty. Także w ośmiu dzielnicach PO ma większość. W kilku będzie musiała zawiązać koalicję. Tylko w dwóch może stracić władzę.

"Dopalacze ryją banię" – z kampanią pod takim hasłem wystartował stołeczny ratusz. Urzędnicy chcą głównie za pomocą internetu przestrzegać przed negatywnym skutkami zażywania substancji psychoaktywnych.

Już wkrótce Warszawa ponownie oznajmi nadejście Bożego Narodzenia. 4 grudnia Trakt Królewski oświetli od Nowego Światu po Rynek Starego i Nowego Miasta oświetli świateczna iluminacja. Kulminacyjnym momentem będzie rozświetlenie największej w stolicy choinki przed Zamkiem Królewskim.

Rodzice rezygnują z odporowadzenia dzieci do szkoly tuż przy ulicy Estrady, bo nie ma jak do niej dojechać. Ci, którzy szli na piechotę, grzęzną w błocie - skarżą się mieszkańcy. Remont przeciągnął się z powodu wyborów - tłumaczą drogowcy.

Trzydniowe święto teatru przygotowane przez uczniów liceum im. Jana Kochanowskiego rusza już 26 listopada.Na scenie liceum zaprezentują swoje umiejętności aktorskie i reżyserskie uczniowie warszawskich szkół.

Ponieważ istniała groźba zapadnięcia się asfaltu na Trasie Toruńskiej nad ulicą Jagiellońską, drogowcy zwęzili przejazd w kierunku Marek do jednego pasa. We wtorek po południu i wieczorem tworzyły się ogromne korki.

Rezygnacja z budowy dwóch stacji, niewygodne wyjścia z podziemnej kolejki, niewykorzystana przestrzeń pod pl. Wilsona - takie błędy przy budowie I linii metra przypomina internauta Yackoo. Obawia się też, że II linia również nie ustrzeże się błędów. A oto artykuł:

Na Trakcie Królewskim pracują robotnicy. - Zaczęliśmy w miniony weekend. Do zamontowania jest 540 elementów i ponad 1,5 miliona diod świetlnych - mówił w "Witaj Warszawo" Tomasz Podogrocki z firmy Multidekor. Ale na tym nie koniec świątecznych dekoracji.