Najnowsze

Najnowsze

Zbliżają się Re:wizje - jeden z największych w Polsce przeglądów kultury niezależnej. Kilkuset artystów reprezentujących różne dziedziny sztuki - muzykę, teatr, taniec, film, sztuki wizualne – wystąpi w Warszawie w dniach 2-4 grudnia.

6943 - tyle osób, po podliczeniu danych z 52,74 proc. protokołów poparło Annę Nehrebecką. Słynna polska aktorka startowała do Rady Warszawy z listy Platformy Obywatelskiej okręgu Śródmieście-Ochota. Zajmowała ostatnie miejsce na liście i zebrała więcej głosów niż niektórzy kandydaci na prezydenta stolicy.

Parkingi Park&Ride cieszą się coraz większą popularnością. Na większości z nich o godzinie 10.00 rano nie ma już wolnych miejsc. Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada, że do istniejących ośmiu tego typu parkingów na 2,5 tysiąca miejsc dojdą nowe. Docelowo ma być ich 30.

Zażarta walka o miejsca w sejmiku Mazowieckim. Jeszcze o godz. 8.00 prowadziło Polskiej Stronnictwo Ludowe. Teraz na pierwsze miejsce wyszła Platforma Obywatelska. Róźnice pomiędzy komitetami są nadal minimalne.

Platforma Obywatelska zdecydowanie prowadzi w walce o miejsca w Radzie Warszawy. Po podliczeniu głosów z ponad 52 proc. lokali wyborczych, PO ma ponad 44 proc. głosów.

Kilka godzin trwały utrudnienia w al. Armii Krajowej. Przed mostem Grota - Roweckiego tir blokował dwa pasy ruchu w stronę Marek. Kierowcy utknęli w gigantycznych korkach.

Rozpoczął się bardzo uciążliwy dla kierowców etap budowy łącznika tramwajowego pomiędzy ul. 11 Listopada a Ratuszową. W związku z pracami został zamknięty odcinek ul. Targowej od 11 Listopada do Ratuszowej.

Według sondażu TNS OBOP, przeprowadzonego dla TVP, w wyborach do sejmiku wojewódzkiego na Mazowszu zwycieżyło Prawo i Sprawiedliwość.

Janusz Korwin-Mikke, według najnowszych danych, zdobył czwartą pozycję i 4,5 proc. głosów. Ale z miejsca tuż za podium nie jest zadowolony. – 10 procent było w zasięgu ręki – komentował na gorąco.

- Wygląda na to, że mogę pogratulować zwycięstwa mojej rywalce - mówił w TVN Warszawa, zaraz zakończeniu ciszy wyborczej, Czesław Bielecki. - Jedyne czego nie mogę pogratulować to tego, że jej koalicjant z SLD wybijał w trakcie każdej debaty piłkę na aut - dodaje.

Miasto żąda od fundacji Ja Wisła wysokich opłat za funkcjonowanie na terenie portu Czerniakowskiego. Fundacja bije na alarm, bo nie stać jej na pokrycie tych kosztów.

Do godz. 19.00 najwyższą frekwencję odnotowano w Wilanowie – prawie 49 proc. Najniższą na Pradze Północ – niespełna 36 proc. W całej Warszawie zagłosowało już 42 proc. uprawnionych - podała Państwowa Komisja Wyborcza.