Najnowsze

Najnowsze

W kolejnej odsłonie "Smaków Miasta" Krystian zgłębia smaki kuchni włoskiej. Na warszawskim Powiślu, na tyłach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 55/56, mieści się maleńka restauracja o wdzięcznej nazwie Boscaiola. Serwowane przez rodowitego Włocha dania kuchni śródziemnomorskiej oraz kameralna atmosfera tego miejsca zachęciły Krystiana do włoskiej kulinarnej podróży. Zakupy do niej Krystian zrobił w Delikatesach Piotr i Paweł, które mieszczą się w Blue City przy Al. Jerozolimskich 179 w Warszawie.

Jest oczko wodne, nad którym unosi się mgiełka, nowe ławki i nawierzchnia. Są też tysiące sadzonek, na razie są ukryte pod ziemią. Odnowiony plac Grzybowski w piątek został uroczyście zaprezentowany warszawiakom. Ci mają jednak podzielone zdania o jego przebudowie. Cieszy ich, że ma być zielono w zachodniej części - martwi, że wschodnią zdominowały płyty granitowe.

To nowoczesne osiedle jest jednym z najgęściej zaludnionych w stolicy. W tym roku miasteczko Wilanów otrzymało prestiżową międzynarodową nagrodę Award of Excelence. Sukcesy w świecie to jednak tylko jedna strona medalu. Mieszkańcy narzekają na słabą komunikację, brak infrastruktury i brak połączeń drogowych z sąsiednimi dzielnicami. Ich zdaniem to po prostu miejska sypialnia. Czy Wilanów ma szansę stać się naprawdę atrakcyjną częścią miasta, czy podzieli los odciętej od stolicy Białołęki?

"Panienki z temperamentem" czyli Kayah i Renata Przemyk na jednej płycie. Gwiazdy polskiej sceny muzycznej postanowiły zmierzyć się z prawdziwym wyzwaniem i zaśpiewać piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Kayah specjalnie dla Rytmu Miasta opowiedziała o nowym projekcie.

Brudny wokal i energetyczne, gitarowe granie. Niedawno ukazała się ich nowa płyta "Shipwreck". Warszawski zespół The Black Tapes zagra w najbliższy piątek w klubie Powiększenie.

Czy mówi Wam coś nazwisko Heniek Nowak? O ciosie podbródkowym tego człowieka krążyły legendy w Warszawie, ale oczywiście w tej Warszawie fikcyjnej, stworzonej przez Leopolda Tyrmanda na kartach powieści "Zły", którą na warsztat postanowił wziąć Teatr Powszechny.

Czekają na budowę obwodnicy Śródmieścia, remonty ulic i pytają o przyszłość budynków komunalnych. Mieszkańcy i radni opozycji na Pradze Południe liczą, że ich dzielnica mocno się zmieni. - Inwestycje i remonty będą w przyszłości realizowane - zapewniał w programie "Twój Wybór" Maciej Karpowicz, wiceburmistrz dzielnicy.

W tym roku w wypadkach z udziałem tramwajów zginęło pięć osób. Aby poprawić bezpieczeństwo pasażerów i pieszych, w najnowocześniejszych wagonach - Swingach typu "120Na" - założono blokadę. Powoduje, że mogą rozpędzać się maksymalnie do 55 km/h - dowiedział się portal tvnwarszawa.pl.

"Plac Bankowy" to używana przez ironicznych obserwatorów, alternatywna nazwa placu Wilsona. Dlaczego? Bo od wielu lat jest to ulubione miejsce bankowców, którzy w okolicach placu otwierają swoje siedziby. W programie "Twój Wybór" przedstawiciele władz Żoliborza i społecznicy rozmawiali o tym co i jak można zmienić w najmniejszej warszawskiej dzielnicy.

- To ostateczny obraz tego, jak mają wyglądać lewobrzeżne bulwary po modernizacji – mówią projektanci z firmy RS Architektura. Wizję, którą dopracowywali przez ostatni rok, "przelali" na wizualizację. - Za niecałe trzy lata warszawiacy będą mogli odpoczywać na zielonych schodach, opalać się na plaży lub zjeść obiad na przystani przylegającej do brzegu – obiecują urzędnicy.

Człowiek zamienia się w kukłę, język w bełkot, wartości w worek pusto brzmiących frazesów. Warlikowski w swoim najnowszym spektaklu "Koniec" prowadzi nas za rączkę w miejsce, gdzie zadawane są pytania, które coraz rzadziej sobie stawiamy.

W kolejnym odcinku Smaków Miasta Krystian Zalejski odwiedza Restaurację 99, która mieści się przy Al. Jana Pawła 23 w Warszawie. W przytulnych i elegancko urządzonych wnętrzach, gdzie serwowane są dania kuchni fusion, Krystian wraz z szefem kuchni Restauracji 99 postanowił przyrządzić potrawy inspirowane jesienią oraz wysublimowanymi smakami kuchni międzynarodowej.

Czy uda się przekonać ratusz, żeby metro najpierw dojechało na Targówek? Co można wynegocjować w zamian za zgodę na uciążliwą spalarnię śmieci? Jak poradzić sobie z brakiem miejsc parkingowych? Na te pytania odpowiedzi szukali goście "Twojego Wyboru". Tym razem program poświęcony był Targówkowi.

Spierają się o przebieg obwodnicy i budowę hali sportowej. Są zgodni, że potrzebny jest parking P&R przy torach kolejowych. O tych problemach i sposobach ich rozwiązania rozmawiali w programie "Twój Wybór" samorządowcy z Wesołej.

Rdzawe ławki, które nie brudzą, kaskada z kamieni, po której ma spływać woda i drzewa - odporne na miejskie zanieczyszczenia. Tak wygląda plac Grzybowski w zupełnie nowej, jesiennej odsłonie. Portal tvnwarszawa.pl pokazuje jego zakamarki na półtora tygodnia przed oficjalnym otwarciem.

- Najgorsza jest komunikacja urzędników z mieszkańcami - oburzają się społecznicy z Ursynowa. - Wszystko jest dobrze. Urzędnicy, którzy nie zmienili swojego podejścia do mieszkańców i twierdzą, że nic nie da się dla nich zrobić już nie pracują w ratuszu - odpiera zarzuty Urszula Kierzkowska, burmistrz dzielnicy. Społecznicy i przedstawiciele władz Ursynowa dyskutowali w programie "Twój Wybór".

Radni Śródmieścia jednogłośnie poparli wizję otoczenia Pałacu Kultury pięcioma wieżowcami. Wątpliwości budziły wprawdzie rozwiązania komunikacyjne, ale powiedzieli zdecydowane "tak". Ostateczna decyzja o zmianie planu zagospodarowania należy do Rady Warszawy. Przedstawiciele PO zapowiadają, że zapadnie dopiero po wyborach.