Najnowsze

Najnowsze

Droga nr 718 jest zablokowana. Pomiędzy Ożarowem Mazowieckim a Pruszkowem w 7-kilometrowym korku od ponad 20 godzin stoi około 100 ciężarówek - podaje TVN 24.

Nawet kilkadziesiąt minut muszą czekać na autobusy komunikacji miejskiej mieszkańcy odległych dzielnic i podwarszawskich miejscowości. Z opóźnieniem kursują także podmiejskie pociągi. W samej stolicy sytuacja jest nieco lepsza niż w poniedziałek, ale i tak po południu i wieczorem trzeba spodziewać się utrudnień.

Zima zaskoczyła wielu stołecznych kierowców. Najlepszym dowodem na to jest zdjęcie, jakie otrzymaliśmy na warszawa@tvn.pl. Widać na nim kolejkę samochodów do jednego z warsztatów wymiany opon.

Śledzą prognozy, opadów wypatrują na radarach, monitorują też stan nawierzchni - służby porządkowe 27 godzinę walczą z zimą.

Kierowca samochodu, który "ukrył" się pod zaspą śniegu, będzie musiał zarezerwować kilkadziesiąt dodatkowych minut na odśnieżanie.

Synoptycy nie mają dobrych informacji. – Śnieg będzie padać dziś niemal przez cały dzień. Na szczęście nie będą to już tak obfite opady – mówi Weronika Diallo, prezenterka pogody w TVN Warszawa.

We wtorek na pl. Zamkowym rozpoczął się montaż największej choinki w Warszawie. – Chcemy skończyć do godz. 24.00 – informuje Magdalena Łań z biura prasowego urzędu miasta.

Cały czas informujecie nas o utrudnieniach i opóźnieniach związanych z zimą. Ale jeden z naszych widzów chyba pobił rekord. - Autobus, jadący do Ursusa miał 9-godzinne opóźnienie - napisał na warszawa@tvn.pl.

Zima sparaliżowało w poniedziałek całe miasto. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej utknęli w gigantycznych korkach. Al. Jerozolimskie udało się udrożnić dopiero o... godz. 3.00 w nocy.

Fotograf tvnwarszawa.pl robił w poniedziałek wieczorem zdjęcia na ul. Puławskiej. Koszmar - tak opisuje podróż tą ulicą w popołudniowym szczycie. Kierowcy wychodzili na ulicę, bo nie mogli już usiedzieć w samochodach. Nielepiej jeździło się komunikacją miejską.

O prawie 4 proc. w skali roku spadły w stolicy pensje prawników, pracowników nauki, bankowców - zauważa "Życie Warszawy". Nadal jednak, to właśnie na Mazowszu przeciętne wynagrodzenie jest najwyższe w kraju i wynosi 4300 zł.

Na Lotnisku Chopina w poniedziałek spadło 15 cm śniegu, zwiększając średnią pokrywę na do 21cm - informują pracownicy lotniska. Chociaż biały puch ładnie wygląda, spowodował i nadal powoduje problemy z rozkładem.

Cały poniedziałek warszawiacy musieli zmagać się ze śnieżycą. Główne ulice były kompletnie nieprzejezdne, w korkach stały autobusy, a tramwaje wypadały z torów. Oto miejsca, gdzie utrudnienia były największe:

Wywiadowcy komendy stołecznej dostają zgłoszenie o włamaniu do jednego z domków na terenie ogródków działkowych na Targówku. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze zaczynają przeszukanie rozległego terenu w poszukiwaniu włamywaczy.

Ukazała się książka "Mysza górą, czyli Mysza i Niedźwiedź szukają sensu życia". To czwarty tom cyklu "Mysza, bajki nie dla dzieci". - To najdowcipniejsza para kobiety i mężczyzny od czasu opowieści o panu Sułku i Elizie - komentuje Tomasz Raczek.

Wielu z tych, którzy utknęli dziś w korkach, mogło ich uniknąć - przekonuje w swoim felietonie Karol Kobos. Dziennikarz tvnwarszawa.pl staje w obronie drogowców i przypomina, że śnieżyca była zapowiadana od kilku dni.

Choć nadejście zimy było od kilku dni zapowiadane, to wielu najwyraźniej zaskoczyło. Jeden z naszych internautów umieścił w tvnwarszawa.pl film z tirem, który miał duże problem z wjechaniem na wiadukt przy PKP Służewiec.