Najnowsze

Najnowsze

Babyboom w stolicy. Najwięcej dzieci rodzi się na Białołęce. W czołówce znalazło się także Bemowo, Ursus i Ursynów. Z kolei najwięcej osób starszych jest w Śródmieściu a także na Woli, Żoliborzu i Ochocie.

Fragment wylotówki uratowany. Minister infrastruktury złagodził decyzję o wstrzymaniu budowy trasy Salomea - Wolica. Pod petycjami w tej sprawie podpisało się ponad 20 tysięcy osób. Jednak jeszcze przed ich wręczeniem zapadła decyzja, że fragment trasy od Alej Jerozolimskich do budowanej południowej obwodnicy Warszawy powstanie. Nie wiadomo, kiedy rząd wróci do planów budowy innych tras.

Picasso, Chagall, Kandinsky, Matisse - jeśli chcecie zobaczyć prace największych artystów XX wieku nie musicie jechac do Paryża, Londynu, czy Nowego Jorku. Wystarczy odwiedzić Muzeum Narodowe w Warszawie. Trwa tam właśnie wystawa "Gwiazdy na Gwiazdkę".

W tym roku, w Warszawie urodzi się tyle samo dzieci, co w czasie wyżu demograficznego z lat 80-tych. "Gazeta Stołeczna" opublikowała dane z raportu Głównego Urzędu Statystycznego. Tylko w pierwszym półroczu 2010 roku na świat przyszło ponad 9 tysięcy młodych warszawiaków.

Most Syreny - aktualnie zastępujący wiadukt trasy Toruńskiej - przeżył już niejedną zimę. Ta jednak wyjątkowo mocno go doświadcza. Trudno znaleźć na nim choć kawałek niepopękanej nawierzchni. A na nową drogę jeszcze poczekamy.

Entropia Słowa oraz Radiowa Trójka po raz 10. organizują wyjątkowy koncert charytatywny "Jasełka z ... Gwiazdą". Tym razem dla małych gości imprezy zaśpiewa nich Kasia Kowalska.

Lokalne autobusy we wszystkich podwarszawskich gminach? Jedne szykują własny transport, inne liczą na porozumienie z warszawskim Zarządem Transportu Miejskiego. A te, które już działają, często wożą... powietrze.

Koszykarze Polonii nie zagrają na Torwarze. Klub chciał zorganizować mecz przeciwko mistrzowi Polski - Asseco Prokomowi Gdynia, w największej stołecznej hali. Niestety na drodze stanęły problemy finansowe i organizacyjne. Oprócz wysokiej ceny za wynajem Torwaru nie do przejścia okazał się brak odpowiedniego parkietu oraz zegara. Po specjalne części i przeprogramowanie systemu tablicy świetlnej trzeba by było jechać aż do Szwajcarii. Ponieważ trwają rozgrywki ligowe, klub nie może wypożyczyć sprzętu z innej areny.

Napad, włamanie, udawanie policjanta - to tylko część dokonań Artura Sz. Mężczyzna musiał się poczuć jak bohater filmu sensacyjnego, bo ścigających go funkcjonariuszy zaatakował... mieczem samurajskim. 31-latek nie pozorował ciosów - jeden z policjantów o włos uniknął niebezpieczeństwa.

Rozkopane ulice i narzekający na to kierowcy - tak wyglądały warszawskie drogi w 2010 roku. Ale zdaniem miejskiego koordynatora do spraw remontów Wiesława Witka nie był to czas stracony. Choć przyznaje, że nie wszystkie inwestycje udało się zrealizować.

Miasto podpisało umowy na dofinansowanie szkół rodzenia w przyszłym roku. Za darmo z kursów mogą skorzystać tylko warszawianki. - Ale inne miejscowości mogą wykupić w stolicy zajęcia dla swoich mieszkanek, które w Warszawie pracują - zachęcał w "Witaj Warszawo" dyrektor biura polityki zdrowotnej.

Świetnie tańczyła i pisała wiersze - nikt nie spodziewał się, że zrobi karierę naukową za granicą. Rok 2011 będzie poświęcony jedynej na świecie laureatce dwóch nagród Nobla w dwóch różnych dziedzinach.

Jedna osoba nie żyje, a dwie są poszkodowane - to skutki porannego pożaru mieszkania na ul. Dąbrowskiego 14 na Mokotowie.

- Na ulicach bardzo spokojnie. Samotność może Państwu doskwierać – mówi Hubert Radzikowski z redakcji "Ulic". Najważniejsze warszawskie drogi i mosty są przejezdne.