Najnowsze

Najnowsze

Na nic wysiłek Łukasza Wieczorka, który dwa dni temu robił porządki na stacji w Piastowie. Następnego dnia kolejarze zlikwidowali rozkład jazdy. Wróci, gdy zarządca zamknie dworzec na noc.

Mieszkańcy Marek wciąż walczą o obwodnicę swojego miasta. Na razie udało się jedynie umieścić inwestycję w programie budowy dróg i autostrad. Jeżeli w ogóle dojdzie do rozpoczęcia budowy, to dopiero po 2013 roku. Mieszkańcy nie chcą czekać i proponują tymczasowe rozwiązanie.

Po zamieszaniu wokół wyboru burmistrza na Pradze Północ prezydent miała 14 dni na wyznaczenie zarządu komisarycznego. Z tego prawa skorzystała w środę rano: nowym burmistrzem Pragi Północ został Piotr Zalewski.

"Trojanie" - muzyczne arcydzieło Hectora Berlioza o wojnie, podstępie i tragicznej miłości trojańskiego bohatera Eneasza do królowej Kartaginy Dydony - to najnowsza propozycja Teatru Wielkiego-Opery Narodowej. Premiera odbędzie się 11 stycznia - informuje Polska Agencja Prasowa.

Policjanci z Legionowa zatrzymali wczoraj 38-latka, który śmiertelnie pobił swojego ojca. Wezwany na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zgon 69-letniego mężczyzny. Przyczyną tragedii był prawdopodobnie wieloletni konflikt między ojcem i synem.

Kolizja na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury z Banacha. Nikt nie ucierpiał, ale w tym rejonie są utrudnienia w ruchu.

Głosowanie nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra infrastruktury bez niespodzianek. Cezary Grabarczyk obronił stanowisko. Za jego odwołaniem głosowało 192 posłów, 229 - było przeciw, wstrzymało się 3.

Ruszył proces oprawców Andrzeja Struja. Przed sądem okregowym stanęli dwaj mężczyźni, którzy niespełna rok temu zasztyletowali stołecznego policjanta. Grozi im do 25 lat więzienia. Jeden z nich, jak podała "Gazeta Stołeczna", tłumaczy się w liście do rodziny zamordowanego.

- Chcemy, żeby Teatr Polski otworzył się na literaturę i nowe pokolenie twórców – zapowiedział we wtorek nowy dyrektor Andrzej Seweryn i zdradził plany repertuarowe na najbliższy sezon. Na scenie przy ul. Karasia zagoszczą także salon poezji, dyskusje i spektakle teatru tańca.

Królowie i Herod przygotowują się do jutrzejszego święta Trzech Króli. Każdy z nich będzie miał swój kolorowy dwór. W roli dworzan wystąpią dzieci. Przechodnie też mogą wziąć udział w zabawie.

Już 10 stycznia mają zacząć się zmiany w komunikacji na Białołęce. Zmiany na lepsze. Na początek jeden z najpopularniejszych autobusów - linia 527, w godzinach szczytu będzie jeździła częściej.

Zainteresowanie Powstaniem Warszawskim rośnie. Wychodząc na przeciw potrzebom warszawiaków Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje cykl historycznych wykładów.

Aleja Solidarności w stronę Pragi. Od pl. Bankowego rząd samochodów posuwa się w ślimaczym tempie, gdy kilku kierowców, jakby nigdy nic, mija wlekący się kordon i jedzie pasem do skrętu w lewo. Tuż przed końcem lewoskrętu zatrzymują się i włączają kierunkowskaz próbując wjechać na pas do jazdy na wprost. - Stop takiemu cwaniactwu! - denerwują się internauci i proszą policję o interwencje.

40 lat ten tekst przeleżał w piwnicy. Długo uważano, że zaginął. Stworzył go ojciec Kazika Stanisław Staszewski oraz Andrzej Bonarski. W "Rytmie Miasta" Kazik Staszewski mówił o książce "Czarna Mańka", która opowiada o na w pół już mitycznej przeszłości Czerniakowa. - Ten tekst uchodził za zaginiony. W 1991 roku z drugim autorem Andrzejem Bonarskim spotkałem się przy okazji kręcenia filmu o moim tacie. Wspominał o tym tekście, ale żałował jeszcze wtedy, że zaginął – wspomina Kazik Staszewski. – Przy którejś przeprowadzce rok albo dwa temu odnalazł cudownie ten tekst i postanowiliśmy go wydać w takiej formie, w jakiej powstał 40 lat temu – dodaje.Poemat bogato ilustrowany

To rdzenne warszawskie kawałki w nowoczesnych aranżacjach. "Projekt Warszawiak" ma przybliżyć dawną miejską twórczość. Projekt promować będzie klip, który już w środę będzie można zobaczyć na Chłodnej 25. - Stwierdziliśmy, że warszawskim piosenkom należy się nowa aranżacja, nowoczesna, i przypomnienie mieszkańcom, że mamy ciekawą rdzenną twórczość. Wydajemy niedługo płytę. Odezwali się do nas chłopcy, którzy kręcą teledyski i efektem jest klip – opowiada Jacek Jędrasik, autor muzyki "Projekt Warszawiak".Historia, nie tylko obrazki

W tej skromnej emigrantce z Polski kochało się Paryżu wielu mężczyzn. Jej wielbicielem był nawet Albert Einstein. Warto poznać bliżej biografię słynnej chemiczki, tym bardziej że rok 2011 jest poświęcony właśnie Marii Skłodowskiej-Curie. - Była bardzo interesująca, kochała teatr, muzykę, chodziła po górach - opowiada Małgorzata Sobieszczak-Marciniak, dyrektor Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie.Introwertyczka i pewny siebie naukowiec