Najnowsze

Najnowsze

Jakie są plusy tego, że już nie jest na minusie? Można narzekać, że jest szaro i brudno. Ale można też nadrobić zaległości i na przykład umyć to, czego podczas mrozów doczyścić się nie dało.

Wojewodzki Ośrodek Ruchu Drogowego wymienia samochody. Egzaminy będziemy zdawać wkrótce nie na toyotach yaris, ale prawdopodobnie na autach marki suzuki swift. Dla szkół jazdy oznacza to poważne koszty.

Samochód przed, za i wreszcie na skrzyżowaniu. Tak parkują kierowcy na Tarchominie. – Sytuacja, jak co dzień – podsumowuje Marcin, który przesłał zdjęcie na warszawa@tvn.pl.

- Na S8 od rana odśnieżanie, czyżby otwarcie?- pyta internauta i publikuje na tvnwarszawa.pl zdjęcia. Niestety drogowcy nie mają dla kierowców dobrych wiadomości. - To tylko rutynowe działania. Nie szykujemy żadnej niespodzianki - nie pozostawia złudzeń Bożena Wielgo, rzeczniczka konsorcjum, które buduje trasę.

50-letni Tomasz D. zdążył się włamać w nocy do dostawczego mercedesa na Gocławiu. Odjechać jednak już mu się nie udało. Zatrzymany już usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, grozi mu do 10 lat więzienia.

Już w niedzielę 19. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem cała Polska gra dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. „Rytm Miasta" odwiedził sztab na Targówku żeby sprawdzić, jak idą przygotowania.

Dwie wille w Konstancinie-Jeziornie trafiły w piątek do rejestru zabytków. Zdaniem miłośników zabytków to wciąz za mało, by mówić o sukcesie. - To tylko dwa, a nie aż dwa obiekty – mówi PAP historyk sztuki Piotr Nowicki.

W finale WOŚP biorą również udział fryzjerzy. W salonach Kemon czekać będą na Was różne atrakcje, również te dla dzieci. "Rytm Miasta" sprawdził, dlaczego warto przyjść do fryzjera w dzień 19. finału akcji Owsiaka. - Od kilku już lat bierzemy udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W tym roku mamy maskotkę, Nomka. W 131 salonach 1000 fryzjerów weźmie udział w WOŚP – zapowiada Renata Szczepanik, właścicielka salonu fryzjerskiego Freestyle, który bierze udział w akcji.Salony Kemon będą otwarte od 10 do 16. Już od 15 grudnia w salonach znajdują się puszki, do których można wrzucą datki.Maskotka Nomek

Do tej pory sprzedaż jego płyt na świecie przekroczyła miliard sztuk. Rocznie zarabia 40 milionów dolarów z tytułu praw autorskich. Co roku zajmuje 1. miejsce na liście najlepiej zarabiających nieboszczyków. To Elvis Presley. Nikt wcześniej, ani nikt później nie budził tylu emocji u swoich fanów, a nawet wyznawców, bo na świecie funkcjonują kościoły: Elvisa, Jesusa Elvisa i Presleyan. 8 stycznia Elvis skończyłby 76 lat.

Dużych nie ma w mediach, teatrach czy kinie zbyt wielu. Młoda reżyserka Agnieszka Błońska postanowiła coś z tym zrobić. W Instytucie Teatralnym zorganizowała casting dla osób, które mają dużo do pokazania. - Pomysł zrodził się podczas rozmów z Maciejem Nowakiem. Pomyśleliśmy, że nikt tego tematu nie dotknął i że warto się tym zająć – opowiada reżyserka Agnieszka Błońska.Pewni siebie, duzi ludzie

W niedzielę, w związku z XIX finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji miejskiej. Część autobusów i tramwajów pojedzie objazdami. Metro będzie jeździć częściej.

Do Warszawy przyszła odwilż. - Dzisiaj możemy spodziewać się opadów... deszczu - zapowiada Ewa Kotlewska, prezenterka pogody. Przez cały tydzień temperatura będzie dodatnia, możemy zrzucić z siebie dodatkowe warstwy ciepłych swetrów.

Glińskiej przydałby się chyba detoks i odwyk od Czechowa. "Mewa" w Teatrze Narodowym to spektakl, na który warto pójść tylko ze względu na świetnych aktorów. Pomysłów reżyserskich tam po prostu brak.

Znika pętla tramwajowa, szpetne budki i wschodnia, wygięta nitka ul. Grójeckiej. Powstaje deptak, elegancki pawilon i trambuspas. Taka wizja pl. Narutowicza wyłania się z wytycznych konserwatorskich. Władze Ochoty chcą ją uzupełnić o opinię mieszkańców, a później ogłosić konkurs na koncepcję zagospodarowania centralnego placu dzielnicy.

W nocy temperatura miejscami w stolicy znów spadnie poniżej zera. - To oznacza, że wszystko co w dzień się roztopiło teraz zamarznie – ostrzega Bartłomiej Jędrzejak, prezenter pogody w TVN Warszawa.

O singlach jest głośno. Kluby organizują imprezy im dedykowane, biura turystyczne mają dla nich specjalne oferty, nawet rząd planuje uruchomienie dla nich preferencyjnych kredytów. Kim właściwie jest warszawski singiel?