Najnowsze

Najnowsze

- Jesteśmy przygotowani na atak zimy - zapowiada Zarząd Oczyszczania Miasta. Od godziny 8 w Warszawie pada śnieg. Na ulicach od rana jeżdzą solarki, których obecnie jest 170.

W poniedziałek zima już na dobre zawitała do Warszawy. Dzień upłynie pod znakiem opadów śniegu. W najbliższych dniach temperatura będzie spadać.

Wiemy już, jak będzie wyglądało połączenie I i II linii na stacji metra Świętokrzyska. Zamiast niewygodnego przejścia przez antresolę, jak w jednym z wariantów zaproponował wykonawca II linii, pasażerowie zejdą schodami bezpośrednio z peronu I linii.

Jak będą wyglądały stacje centralnego odcinka II linii? Ostatecznie zdecydują o tym projekty budowlane wykonane przez włosko-turecko-polskie konsorcjum Astaldi. Jednak stworzone do programu funkcjonalno-użytkowego II linii metra wizualizacje pokazują, w jakim kierunku będą szły poszukiwania projektantów.

19 procent - o tyle staniała budowa apartamentowca przy Złotej 44. Umowa z nowym wykonawcą jest niemal gotowa, a prace mają zostać wznowione już w styczniu.

Po deskach, po paletach, jak się da - byle tylko nie wpaść w błoto. Droga z pętli autobusowej do przystanku tramwajowego przy FSO, to prawdziwy tor przeszkód.

Mieszkania tuż obok strefy przemysłowej? Obawiają się tego właściciele firm działających w okolicy ulicy Wólczyńskiej na Bielanach. Pobliskie tereny wykupują deweloperzy i zabiegają o zgodę na budowę osiedli. Konflikt wisi w powietrzu.

"Ladies and Gentlemen 2011" to najnowsza, już piąta edycja słynnego kalendarza, którego pomysłodawcą jest Patryk Wolski, a producentem Olivier Janiak. Dochód z jego sprzedaży, jak co roku zostanie przeznaczony na zakup butów dla biednych dzieci.

18 osób zatrzymanych - to efekt kilkudniowej akcji ponad stu policjantów wymierzonej w gang śródmiejski działający w Warszawie i na Mazowszu. Zatrzymani są podejrzani m.in. o zabójstwa, handel ludźmi, handel narkotykami czy czerpanie korzyści z prostytucji - informuje PAP.

Dwa rozbite samochody, kilka staranowanych słupków i rozwalone drzewo. To efekt rajdu pijanego kierowcy, który miał 4 promile alkoholu we krwi.

- Mali chłopcy marzą, żeby zostać strażakami. Widocznie ja jeszcze nie dorosłem. Po prostu muszę to robić – mówi Jakub Wiśniewski. Razem z załogą Ochotniczej Straży Pożarnej w Ursusie ryzykuje życie gasząc pożary.

Słynny podróżnik Marek Kamiński przepłynął wpław Wisłę. Wszystko w ramach happeningu "Jaka ma być Twoja Wisła?" promującego spędzanie czasu nad rzeką. – Było zimno, ale przyjemnie – powiedział podróżnik po wyjściu z wody.

Zasypane śniegiem drogi, często niezmienione opony albo po prostu brak uwagi powoduje, że często o tej porze roku dochodzi do kolizji. Od wczoraj policja zanotowała trzy takie zdarzenia i dwa potrącenia. Na tym nie koniec. Jeden z naszych internautów był świadkiem tego jak autobus zjechał z drogi i zatrzymał się na latarni. Zdjęcia przesłał na adres warszawa@tvn.pl.

Sobotni śnieg dla wielu warszawiaków było sporym zaskoczeniem. W stolicy pojawiła się prawdziwa zima. Zamiast narzekać i chować się w domach, wielu z Was wzięło w dłoń aparaty i wyruszyło w miasto, żeby zrobić zdjęcia. Przez całą noc na skrzynkę warszawa@tvn.pl przychodziły efekty Waszej pracy.

Pierwsze opady były skromne. Śnieg zaczął padać w sobotę i sypał przez całą noc. Można się go spodziewać również dzisiaj, ale nie grozi nam śnieżyca. Miejskie służby już w nocy rozpoczęły odśnieżanie. Stan dróg i chodników kontroluje też straż miejska. Większe opady prognozowane są na przyszły tydzień.- Przez cały następny tydzień możemy spodziewać się opadów śniegu. Może spaść go aż do 20 centymetrów i to już w poniedziałek - zapowiada Ewa Kotlewska, prezenterka pogody TVN Warszawa.Synoptycy uspokajają, że śnieżyca nam nie grozi. - Pierwsze wrażenie może być silne, ale potem opady będą słabły i śnieg zacznie "osiadać" - tłumaczy Ewa Kotlewska, prezenterka pogody TVN Warszawa.Jak mówią synoptycy TVN Meteo, w sobotę spadło do 5 cm śniegu. Dzisiaj w ciągu dnia będzie już jeden stopień na plusie - w centrum, chłodniej we wschodnich dzielnicach, nawet - 1 st. C.Solarki w akcji

Nominowanych do nagrody Złoty Pachoł 2010 niestety nie brakuje, tak jak absurdów na stołecznych drogach. To niechlubne wyróżnienie może dostać osoba lub instytucja szczególnie zasłużona w tworzeniu drogowych absurdów.