Najnowsze

Najnowsze

Jeszcze nie zaczęła działać, a jej przeciwnicy już protestują. Na Uniwersytecie Warszawskim odbyło się spotkanie założycielskie nowej organizacji skupiającej studentów. Chcą zgłębiać teorię queer . To badania nad seksualnością, które podważają heteroseksualną normę.

- Kilku mężczyzn brało udział w strzelaninie na skrzyżowaniu ul. Górczewskiej z Ciołka - poinformowali TVN Warszawa świadkowie. Okazało się, że to akcja CBŚ i policji, wymierzona w dilerów.

Trwa zbieranie podpisów pod projektem w sprawie zmiany ustawy o tzw. janosikowym. Poparła go m.in. prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO). Dzięki tej inicjatywie Warszawa może płacić mniej na rzecz biedniejszych gmin.

Diaboliczni, kontrowersyjni, genialni. The Prodigy. Kilka miesięcy temu swoim koncertem na Torwarze zawojowali Warszawę. W sobotę w 1500m2 do wynajęcia oficjalny zlot fanów zespołu.

Budowa centralnego odcinka II linii metra to największa i najważniejsza inwestycja w stolicy. Nic dziwnego, że budzi ogromne zainteresowanie. Żeby przybliżyć tajniki budowy, urzędnicy przygotowali specjalny, 13-minutowy film.

Grają już ponad 25 lat i nadal są w świetnej formie. Ikona polskiego rock & rolla, T.Love zagra w piątek i sobotę dwa koncerty w Stodole.

Prokuratura wyjaśnia, czy wolscy policjanci pobili zabójców funkcjonariusza Andrzeja Struja – donosi "Życie Warszawy". 18-letni Mateusz N. i 17-letni Piotr R. czekają na rozpoczęcie sprawy. W październiku do sądu trafił już akt oskarżenia. Zabójcom grozi do 25 lat więzienia.

Dziecięca wyobraźnia przepełniona jest mrocznymi produktami fantastyki naukowej. Androidy, cyborgi, roboty niosą najczęściej zniszczenie i śmierć. Łagodniejszą, emocjonalną wersję mitu o inteligentnych maszynach proponuje, i to małym dzieciom, Teatr Druga Strefa. W spektaklu "Mechaniczna Magdalena" w roli tytułowej zobaczyć można świetną Hannę Konarowską.

Cztery stopnie poniżej zera – taka temperatura przywitała dziś warszawiaków. W ciągu dnia zrobi się trochę cieplej, słupek rtęci sięgnie maksymalnie trzech kresek powyżej zera.

Niepowodzeniem zakończyły się próby ustawienia w stołecznych centrach handlowych biletomatów. Zarządcy galerii tłumaczą, że wyłączność na sprzedaż biletów komunikacji miejskiej mają saloniki prasowe, działające u nich - czytamy w "Życiu Warszawy".

Szkolenia dla policyjnych snajperów i jednostek specjalnych wojska. Symulacje katastrof drogowych czy budowlanych oraz ćwiczenia antyterrorystów. Wszystko w jednym miejscu – to wizja nowoczesnego centrum szkolenia służb i cywilów.

To będzie jedna z najgłośniejszych premier tego sezonu. W OchTeatrze trwają ostatnie próby do spektaklu "Weekend z R" w reżyserii Krystyny Jandy. Sztukę, napisał specjalnie dla tej sceny Robin Hawdon, brytyjski powieściopisarz, dramaturg i aktor.