Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Najnowsze

W kolejnym odcinku Smaków Miasta Krystian Zalejski odwiedza Restaurację 99, która mieści się przy Al. Jana Pawła 23 w Warszawie. W przytulnych i elegancko urządzonych wnętrzach, gdzie serwowane są dania kuchni fusion, Krystian wraz z szefem kuchni Restauracji 99 postanowił przyrządzić potrawy inspirowane jesienią oraz wysublimowanymi smakami kuchni międzynarodowej.

Czy uda się przekonać ratusz, żeby metro najpierw dojechało na Targówek? Co można wynegocjować w zamian za zgodę na uciążliwą spalarnię śmieci? Jak poradzić sobie z brakiem miejsc parkingowych? Na te pytania odpowiedzi szukali goście "Twojego Wyboru". Tym razem program poświęcony był Targówkowi.

Spierają się o przebieg obwodnicy i budowę hali sportowej. Są zgodni, że potrzebny jest parking P&R przy torach kolejowych. O tych problemach i sposobach ich rozwiązania rozmawiali w programie "Twój Wybór" samorządowcy z Wesołej.

Rdzawe ławki, które nie brudzą, kaskada z kamieni, po której ma spływać woda i drzewa - odporne na miejskie zanieczyszczenia. Tak wygląda plac Grzybowski w zupełnie nowej, jesiennej odsłonie. Portal tvnwarszawa.pl pokazuje jego zakamarki na półtora tygodnia przed oficjalnym otwarciem.

- Najgorsza jest komunikacja urzędników z mieszkańcami - oburzają się społecznicy z Ursynowa. - Wszystko jest dobrze. Urzędnicy, którzy nie zmienili swojego podejścia do mieszkańców i twierdzą, że nic nie da się dla nich zrobić już nie pracują w ratuszu - odpiera zarzuty Urszula Kierzkowska, burmistrz dzielnicy. Społecznicy i przedstawiciele władz Ursynowa dyskutowali w programie "Twój Wybór".

Radni Śródmieścia jednogłośnie poparli wizję otoczenia Pałacu Kultury pięcioma wieżowcami. Wątpliwości budziły wprawdzie rozwiązania komunikacyjne, ale powiedzieli zdecydowane "tak". Ostateczna decyzja o zmianie planu zagospodarowania należy do Rady Warszawy. Przedstawiciele PO zapowiadają, że zapadnie dopiero po wyborach.

Jeszcze niedawno nie było wody, ani dróg, były za to niesnaski. Przez ostatnie lata Rembertów zmienił się na lepsze, ale wielu problemów wciąż nie udało się rozwiązać. Mieszkańcy narzekają przede wszystkim na komunikację, brak bezkolizyjnych połączeń między starą a nową częścią dzielnicy, które oddziela linia kolejowa. Ten temat zdominował poniedziałkowy odcinek programu "Twój Wybór".

Krystian Zalejski odwiedza jeden z najpopularniejszych hoteli w centrum miasta. W The Westin Warsaw Hotel przy Al. Jana Pawła II 21 mieści się restauracja Fusion, w której odbyć można kulinarną podróż pełną zaskakujących połączeń smaków, zapachów i oryginalnych potraw, powstających na bazie wiedzy i doświadczenia szefa kuchni. Zakupy do wspólnego gotowania Krystian zrobił w sklepach Kuchnie Świata oraz w Carrefour, które mieszczą się w Złotych Tarasach przy ul. Złotej 59.

W połowie listopada na Stadionie Narodowym zacznie się jedyna w swoim rodzaju operacja. 72 wyciągarki, centymetr po centymetrze, przez trzy dni podnosić będą konstrukcję dachu wraz z sześćdziesięciometrową iglicą.

W dalekich planach jest trasa Olszynki Grochowskiej jako alternatywa dla Modlińskiej, nie wiadomo kiedy trasa mostu Północnego przedłużona zostanie do Płochocińskiej, a sama Płochocińska też czeka na poszerzenie, brakuje kanalizacji, miejsc w szkołach i przedszkolach. Goście "Twojego Wyboru" mówili głównie o tym, na co na Białołęce nie ma pieniędzy.

- Co mieszkańca Woli interesuje jakiś park za 40 mln zł, skoro jego sytuacja bytowa jest trudna - pytał w programie "Twój Wybór" Jan Nowak, radny PiS. Jego zdaniem realnym problemem dzielnicy są podwyżki czynszów.

- Na Bemowie nie zrobiono nic, prócz dokończenia tego co rozpoczął poprzedni zarząd dzielnicy - oskarżył obecne władze dzielnicy w programie "Twój Wybór" Włodzimierz Całka, były burmistrz Bemowa. - Na same inwestycje związane z przedszkolami dzielnica wydała 40 milionów złotych - odpierał zarzuty Paweł Bujski, jeden z radnych.

Choć Bielany mają liczne potrzeby, to w przyszłym roku będą musiały poradzić sobie z mocno okrojonym budżetem. - Będzie trzeba poszukać nowych przychodów - mówił w programie "Twój Wybór" burmistrz dzielnicy. - Niektóre szkoły nie przetrwają zimy - ostrzega Jan Zaniewski radny PiS.

Najnowszą edycję Smaków Miasta Krystian zainaugurował wraz szefem kuchni Restauracji Blue Tower, która znajduje się przy ul. Chmielnej 85/87. Na stole królowały składniki, bez których jesienna kuchnia byłaby niepełna. Marynowana dynia, farsz ze świeżych grzybów i karmelizowane śliwki to tylko zapowiedź kulinarnej uczty.

Jak będzie wyglądał ogród Krasińskich? O tym decydować będą architekci, którzy wezmą udział w konkursie na projekt odnowy parku. Choć będzie ogłoszony dopiero w przyszłym roku, to śródmiejscy urzędnicy przygotowali już jego wytyczne.

Prowincja miała być azylem po zabójstwie żony. Nowy dom pogłębia jednak pustkę Clermonta i jego córki Pascale. Surowe otoczenie wybebesza ich jeszcze bardziej, zamiast dać schronienie. Oto historia spektaklu "Kamień i popioły" w reżyserii Artura Urbańskiego, którym Teatr Powszechny rozpoczął nowy sezon.

Podczas remontu przejść podziemnych robotnicy natrafili na niespodziewane przeszkody. Kilka olbrzymich, betonowych bloków trzeba było wysadzić w powietrze, tak by nie uszkodzić ściany tunelu dla pieszych.

"Nam strzelać nie kazano, wstąpiłem na działo i spojrzałem na pole; dwieście armat grzmiało..." Któż z nas nie uczył się w szkole tego wiersza. Wydawać by się mogło, że równie dobrze znana jest lokalizacja reduty Ordona, opisanej przez Adama Mickiewicza. - Nic bardziej mylnego – twierdzą historycy. Ich przypuszczenia ostatecznie mogą potwierdzić badania archeologiczne, które mają ruszyć w tym roku.