Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Najnowsze

Rewitalizacja Pragi Północ - to zdaniem jej władz, najważniejszy problem dzielnicy. Do tego dochodzą brakujące pieniądze na remonty budynków czy budowę strategicznych dróg, roszczenia do budynków, a także hałaśliwe kluby, które przeszkadzają mieszkańcom. O tym wszystkim rozmawiali goście programu "Twój Wybór".

W Wawrze w środę otwarto pierwszy pełnowymiarowy basen. To dla mieszkańców dzielnicy historyczna chwila, bo na tę inwestycję czekali od lat. W dodatku budowie pływalni od początku towarzyszył pech. Inżynier nadzoru - o czym informowała już TVN Warszawa - wykryła na budowie wiele uchybień i na znak protestu zrezygnowała z funkcji.

Najlepsze filmy kinematografii rosyjskiej, koncerty, wystawy oraz dyskusje wokół kina. 4 listopada rozpocznie się 4. Festiwal Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską.

- W działaniach wojewody mazowieckiego trudno dopatrzyć się znamion przestępstwa - to odpowiedź prokuratury na oskarżenia ekologów. Poszło o zabudowę wokół Jeziorka Czerniakowskiego. Społecznicy już złożyli zażalenie na to postanowienie i domagają się, żeby sprawę rozstrzygnęła prokuratura w Łodzi. A stołeczny ratusz zdecydował się zweryfikować wydaną już decyzję o warunkach zabudowy w otulinie rezerwatu.

Jeśli chcesz przekazać nagrodę do rozdania w "Rytmie Miasta", poniżej przedstawiamy protokół, który należy wypełnić.

W kolejnej odsłonie "Smaków Miasta" Krystian zgłębia smaki kuchni włoskiej. Na warszawskim Powiślu, na tyłach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 55/56, mieści się maleńka restauracja o wdzięcznej nazwie Boscaiola. Serwowane przez rodowitego Włocha dania kuchni śródziemnomorskiej oraz kameralna atmosfera tego miejsca zachęciły Krystiana do włoskiej kulinarnej podróży. Zakupy do niej Krystian zrobił w Delikatesach Piotr i Paweł, które mieszczą się w Blue City przy Al. Jerozolimskich 179 w Warszawie.

Jest oczko wodne, nad którym unosi się mgiełka, nowe ławki i nawierzchnia. Są też tysiące sadzonek, na razie są ukryte pod ziemią. Odnowiony plac Grzybowski w piątek został uroczyście zaprezentowany warszawiakom. Ci mają jednak podzielone zdania o jego przebudowie. Cieszy ich, że ma być zielono w zachodniej części - martwi, że wschodnią zdominowały płyty granitowe.

To nowoczesne osiedle jest jednym z najgęściej zaludnionych w stolicy. W tym roku miasteczko Wilanów otrzymało prestiżową międzynarodową nagrodę Award of Excelence. Sukcesy w świecie to jednak tylko jedna strona medalu. Mieszkańcy narzekają na słabą komunikację, brak infrastruktury i brak połączeń drogowych z sąsiednimi dzielnicami. Ich zdaniem to po prostu miejska sypialnia. Czy Wilanów ma szansę stać się naprawdę atrakcyjną częścią miasta, czy podzieli los odciętej od stolicy Białołęki?

"Panienki z temperamentem" czyli Kayah i Renata Przemyk na jednej płycie. Gwiazdy polskiej sceny muzycznej postanowiły zmierzyć się z prawdziwym wyzwaniem i zaśpiewać piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Kayah specjalnie dla Rytmu Miasta opowiedziała o nowym projekcie.

Brudny wokal i energetyczne, gitarowe granie. Niedawno ukazała się ich nowa płyta "Shipwreck". Warszawski zespół The Black Tapes zagra w najbliższy piątek w klubie Powiększenie.

Czy mówi Wam coś nazwisko Heniek Nowak? O ciosie podbródkowym tego człowieka krążyły legendy w Warszawie, ale oczywiście w tej Warszawie fikcyjnej, stworzonej przez Leopolda Tyrmanda na kartach powieści "Zły", którą na warsztat postanowił wziąć Teatr Powszechny.

Czekają na budowę obwodnicy Śródmieścia, remonty ulic i pytają o przyszłość budynków komunalnych. Mieszkańcy i radni opozycji na Pradze Południe liczą, że ich dzielnica mocno się zmieni. - Inwestycje i remonty będą w przyszłości realizowane - zapewniał w programie "Twój Wybór" Maciej Karpowicz, wiceburmistrz dzielnicy.

W tym roku w wypadkach z udziałem tramwajów zginęło pięć osób. Aby poprawić bezpieczeństwo pasażerów i pieszych, w najnowocześniejszych wagonach - Swingach typu "120Na" - założono blokadę. Powoduje, że mogą rozpędzać się maksymalnie do 55 km/h - dowiedział się portal tvnwarszawa.pl.

"Plac Bankowy" to używana przez ironicznych obserwatorów, alternatywna nazwa placu Wilsona. Dlaczego? Bo od wielu lat jest to ulubione miejsce bankowców, którzy w okolicach placu otwierają swoje siedziby. W programie "Twój Wybór" przedstawiciele władz Żoliborza i społecznicy rozmawiali o tym co i jak można zmienić w najmniejszej warszawskiej dzielnicy.

- To ostateczny obraz tego, jak mają wyglądać lewobrzeżne bulwary po modernizacji – mówią projektanci z firmy RS Architektura. Wizję, którą dopracowywali przez ostatni rok, "przelali" na wizualizację. - Za niecałe trzy lata warszawiacy będą mogli odpoczywać na zielonych schodach, opalać się na plaży lub zjeść obiad na przystani przylegającej do brzegu – obiecują urzędnicy.

Człowiek zamienia się w kukłę, język w bełkot, wartości w worek pusto brzmiących frazesów. Warlikowski w swoim najnowszym spektaklu "Koniec" prowadzi nas za rączkę w miejsce, gdzie zadawane są pytania, które coraz rzadziej sobie stawiamy.