Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Najnowsze

Finisz kampanii o fotel prezydenta stolicy zapowiada się burzliwie. Niewykluczone, że kandydaci PiS-u i SLD spotkają się w sądzie. Poszło o muzeum komunizmu, a dokładnie o pieniądze, jakie miał dostać za jego projekt Czesław Bielecki.

Ogrzewana toaleta z umywalką i nigdy nie kończącym się papierem toaletowym - to w XXI wieku wydawałoby się standardem. Niestety, dla części kierowców miejskich autobusów to marzenie nie do spełnienia. Dlaczego? Oczywiście chodzi o pieniądze.

Na kilka dni przed wyborami władze Ursynowa ogłosiły, że znalazły sposób na uporanie się z niebezpieczną przeszkodą w al. KEN. Przez dwa lata nie była to wystarczająco pilna sprawa, choć feralne skrzyżowanie jest przed samym ratuszem.

Kamienne wstęgi, układające się we wzór DNA, rosną na dawnym pasie parkingowym na Emilii Plater. Na razie wyglądają szaro i smutno, ale urzędnicy zapewniają: wkrótce będzie także zieleń.

Elżbieta Wiśniewska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Taksówkowego, została odwołana ze stanowiska. To skutek jej komentarzy pod adresem rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, zamieszczonych na Facebooku - pisze "Życie Warszawy".

Ratusz pochwalił się projektem budżetu dla Warszawy na przyszły rok. Wydatki przewyższą dochody, ale władze miasta zapewniają, że prawie 3,4 mld złotych wydadzą na inwestycje. Najwięcej pieniędzy przeznaczono na budowe metra i trasy mostu Północnego.

Nie tylko politycy i lokalni działacze startują w nadchodzących wyborach. W tym roku na listach wyborczych znajdziemy także postaci niekojarzone dotąd z samorządem. Aktorka, wdowa po znamy polityku i wokalistka, startujące w wyborach, będą gośćmi wtorkowego "Twojego Wyboru".

Radni Woli przyjęli zmiany w budżecie na 2010 rok. Największe kontrowersje, zresztą nie po raz pierwszy, wzbudziło finansowanie projektu pomnika Ludwika Waryńskiego, który ma powrócić na Wolę.

Gdy Quentin Tarantino zobaczył japończyków z grupy Kamui, długo się nie zastanawiał. Zaprosił ich na plan filmu "Kill Bill". Słynna ekipa wystąpi w Warszawie. Gościć ich będzie centrum SOTO 18 listopada o godz. 19.00.

Beztroska czy bezmyślność? A może jedno i drugie? Robotnicy bez żadnych zabezpieczeń naprawiali dach w bloku przy Hrubieszowskiej na Woli.

W 30 punktach Legionowa tamtejsze władze zainstalowały kamery i... głośniki. Przez te ostatnie strażnicy miejscy będą zwracać uwagę osobom łamiącym prawo.

Od dziś popielniczki wystawione są na dwór. W restauracjach i pubach wprowadzono zakaz palenia. Nowelizacja ustawy antynikotynowej stała się faktem. Czy warszawiacy są z tego zadowoleni?

Wybory samorządowe już za niecały tydzień, więc polityczna atmosfera robi się coraz gorętsza. Oliwy do ognia dodają sondaże. Ostatnie pokazują, że PO ma 50 proc. poparcie, PiS i SLD wypadają blado, a mniejsze komitety przegrywają z kretesem.

U zbiegu ul. Ratuszowej i Jagiellońską tramwaje jadące ze wszystkich trzech kierunków mają jednocześnie zielone światło. Motorniczowie alarmują, że to właśnie sygnalizacja byłą główną przyczyną porannego zderzenia "3" i "28".

Zbliża się zima i coraz więcej osób dogrzewa się gazowymi piecykami. W wielu stołecznych mieszkaniach piecyki są wykorzystywane również do podgrzewania wody. Dlatego straż pożarna apeluje o rozsądne korzystanie z piecyków - już niewielkie stężenie tlenku węgla może zagrażać życiu.

Od 1 grudnia część terenu Placu Defilad, w miejscu gdzie stała do niedawna hala Kupeckich Domów Towarowych, zostanie udostępniona pod punkt informacyjny dotyczący budowy centralnego odcinka II linii metra.

Najpierw nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, później potrącił funkcjonariusza, a na koniec wjechał w dwa zaparkowane samochody. Tak wyglądała "krótka" historia 32-letniego Daniela P., który prowadził auto pod wpływem alkoholu.