3000 nowych znaków na Euro

Warszawa

tvn24.plZnaki na Euro 2012

W Warszawie i na granicach miasta stanie 3 tysiące znaków informacyjnych z logiem UEFA. Mają pomóc kierowcom dotrzeć na parkingi i pola namiotowe. Oby nie było jak w Augustowie, gdzie zamiast pomagać, wprowadzają kierowców w błąd.

W Augustowie drogowcy już ustawili pierwsze znaki z logo UEFA. W założeniu mają one pomóc kierowcom dotrzeć do miast gospodarzy, a także pomóc w poruszaniu się po nich. Niestety, akcja znakowania na razie bardziej może zaszkodzić kibicom, niż pomóc. Np. na rondzie w Augustowie zamiast na wprost, według drogowskazów UEFA kierowcy powinni skręcić... w lewo.

W stolicy takie znaki mają się pojawić jeszcze w maju. Pozostaje mieć nadzieje, że stołeczni drogowcy staną na wysokości zadania.

Skierują na parkingi

- Znaki staną na wszystkich wylotówkach i będą wskazywały jak dojechać na parkingi przesiadkowe. Podobne drogowskazy pojawią się też w mieście, w sumie około 3 tysięcy. Montaż rozpocznie się gdy tylko dostaniemy je z UEFA, czyli w drugiej połowie maja – mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

– Znaki w centrum miasta będą kierowały również do strefy kibica – dodaje.

Znikną po Euro

Znaki z logiem UEFA zostaną ustawione tylko na czas turnieju. Niektóre będą wskazywały tymczasowe parkingi i kampingi, dlatego po turnieju zostaną zdemontowane.

mjc/roody