Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Najnowsze

We wtorek na stronie tvnwarszawa.pl opublikowaliśmy artykuł internauty Yackoo, który wyliczał błędy przy budowie I linii metra. Jednocześnie zadał pytanie, czy II linia ustrzeże się podobnych wpadek. Teraz niezrażony, nie zawsze merytorycznymi komentarzami na naszym forum, publikuje kolejne przykłady kosztownych oszczędności. Oto fragment artykułu:

Przy ul. Żółkiewskiego rozegrały się sceny niczym z filmu gangsterskiego. Kilku napastników ukradło torbę mężczyznie wysiadającemu z auta. Napadnięty zaczął strzelać do złodziei, ale ci zdążyli odjechać. Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy na warszawa@tvn.pl. Prawdopodobnie był to napad rabunkowy.

W środę wieczorem Most Śląsko-Dąbrowski rozbłysnął kolorami. Dzięki 192 nowoczesnym lampom LED na co dzień konstrukcja będzie podświetlana białym światłem. Z okazji imprez nad Wisłą, most będzie się mienić różnymi kolorami.

Kierowcy autobusów i tramwajów wyposażonych w tzw. ciepły guzik nie powinni otwierać drzwi gdy żaden z pasażerów nie wsiada i nie wysiada z pojazdu. Niestety, jak donoszą nam internauci, wciąż nie wszyscy o tym pamiętają.

Tancerze Żaneta i Paweł, Dawid fotografujący kobiety, Ania organizująca prestiżowy festiwal muzyki barokowej w Kobyłce i Grzegorz, który występował w musicalu "Metro" byli pasażerami szalonej taksówki "Jankesa".

Podczas interwencji w jednym z piaseczyńskich mieszkań dwóch policjantów zostało zaatakowanych przez Fryderyka G. Na szczęście funkcjonariusze odskoczyli w porę i nie zostali trafieni dwoma kuchennymi nożami, którymi rzucił w nich agresywny 54 latek.

Chwilowe przejaśnienia mogły obudzić nadzieję, że na pierwsze oznaki zimy jeszce trochę poczekamy. Prognozy pogody rozwiewają jednak te złudzenia. - Szykujmy ciepłe ubrania, czapki, szaliki, rękawiczki. A dzisiaj również parasole - ostrzega Weronika Diallo.

Kolejarze boją się wpisania Dworca Centralnego do rejestru zabytków pisze "Życie Warszawy". - Nie będzie można go modernizować, ani zburzyć - argumentują w rozmowie z dziennikarzami. Tymczasem PKP chciałoby dworzec zrównać z ziemią i postawić nowoczesny gmach.

Zamykanie punktów handlujących dopalaczami to nie koniec walki z substancjami psychoaktywnymi. Ratusz chce zniechęcić młodych do ich używania. Ma ich do tego przekonać startująca dziś kampania "Dopalacze ryją banię".

Już w przyszłym tygodniu poznamy nowego przewodniczącego rady miasta.. Może nawet część burmistrzów. - Radni mają siedem dni od ogłoszenia wyników na zwołanie sesji rady miasta - przypomina Jarosław Jóźwiak szef gabinetu Hanny Gronkiewicz-Waltz. - Oznacza to, że w okolicach wtorku, środy nowi radni spotkają się na pierwszej sesji - dodaje.

Kierowcy podróżujący Trasą Toruńską w kierunku Marek mogą odetchnąć z ulgą. W środę rano drogowcy zlikwidowali zwężenie, które poprzedniego dnia powodowało ogromne korki.

Przepłynął już Wisłę kajakiem latem i zimą. Teraz Marek Kamiński, bo o nim mowa, postanowił przepłynąć królową polskich rzek wpław. Nie całą oczywiście. "Jedynie" 10 kilometrów. - Chciałbym, aby Polacy przypomnieli sobie o Wiśle i zaczęli korzystać z możliwości jakie daje – tłumaczy podróżnik.

Bez ostrzeżenia zamknięto jeden pas ruchu na Trasie Toruńskiej w kierunku Marek. Jak twierdzili jeszcze we wtorek rano urzędnicy, było to konieczne, bo zapadł się asfalt.

Kojarzeni są raczej z modą, ale napisali książkę o jedzeniu. "Atelier Smaku. 108 potraw kuchni wegetariańskiej" to nowy, pachnący malinami kulinarny album Joli Słomy i Mirka Trymbulaka.

Takiej klatki schodowej warszawiacy jeszcze nie widzieli - będzie kosmicznie i srebrzyście. Sprawcą całego zamieszania jest mieszkający na Bródnie artysta Paweł Althamer.

O północy z wtorku na środę zakończył się wyjątkowo uciążliwy remont przejść podziemnych na trasie Warszawa - Pruszków. Od środy wraca normalny rozkład jazdy. Teraz podobnego remontu domagają się mieszkańcy Wawra.