Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ochocie i Ursynowie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

300 nowych słupków przystankowych

TVN Warszawa

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plNowe słupy przy przystankach

Przy przystankach komunikacji miejskiej stawiane są nowe słupy. Jak przekonuje Zarząd Transportu Miejskiego, dzięki temu pasażerowie łatwiej sprawdzą rozkład jazdy.

Wysokie słupy "wyrastają" przy przystankach autobusowych – można je zobaczyć między innymi w ścisłym centrum Warszawy. - Jeden stoi chociażby w Al. Jerozolimskich, przy przystanku autobusowym niedaleko wejścia do stacji metra Centrum. Na razie jednak nie ma na nim informacji dla pasażerów – relacjonuje Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl. Czemu mają służyć słupki? - Staną w miejscach, gdzie kursuje duża liczba linii bądź tam, gdzie wiata odsunięta jest na większą odległość w głąb przystanku lub w stronę czoła przystanku – wyjaśnia Wiktor Paul z biura prasowego ZTM. Jak podkreśla słupów będzie łącznie 316, zamieszczone będą na nich rozkłady jazdy. - Słupki staną w miejscach gdzie wiaty są oddalone od krawężnika, dzięki temu pasażerowie łatwiej sprawdzą, kiedy przyjedzie ich autobus – podkreśla Paul.

Wiaty dla Warszawy

Słupki przystankowe ustawiane są w ramach umowy koncesji przy nowych wiatach przystankowych. Zgodnie z umową, która ratusz podpisał z firmą AMS, do końca 2017 roku ma powstać 1580 nowych zadaszeń. W ramach umowy powstały trzy rodzaje zadaszeń. Najwięcej jest wiat konkursowych - w najbardziej reprezentacyjnych i ważnych komunikacyjnie lokalizacjach miasta. Z kolei na obszarach objętych nadzorem konserwatorskim, na przykład na Krakowskim Przedmieściu i przy Dworcu Wileńskim instalowane są wiaty konserwatorskie. W pozostałej części miasta, w centrach dzielnic oraz przy głównych ciągach komunikacyjnych poza ścisłym centrum - wiaty seryjne. Jak pisaliśmy w sierpniu ubiegłego roku, nowe wiaty mają być poprawiane. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

ran/r