300 młodych piłkarzy będzie walczyć o mistrzostwo świata

Warszawa

x-news.plW weekend ruszają mistrzostwa świata w piłce nożnej dla dzieci

W najbliższy weekend na stadionie Legii Warszawa odbędą się II Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka. Udział w zawodach zapowiedziało 300 młodych sportowców, którzy będą reprezentować 28 państw z całego świata. Organizatorzy zapowiadają duże emocje i świetną zabawę. Młodych piłkarzy będą wspierać m.in. Łukasz Podolski, Jacek Krzynówek, Tomasz Kłos i Dariusz Dziekanowski.

- Futbol dał nam dużo. Byliśmy bardzo zadowoleni z tego, że mogliśmy grać w barwach naszego kraju. Fajnie, że teraz możemy dać coś z siebie tym dzieciom – powiedział Dariusz Dziekanowski, były reprezentant Polski.

Jego zdaniem, dla uczestników te mistrzostwa są szansą na zmianę swojego życia. – Na drodze życiowej wszystko może się wydarzyć. I te młode osoby będzie mogły zagrać kiedyś w reprezentacji własnego kraju i osiągnąć sukcesy. – Sport daje taką szansę – stwierdził Dziekanowski

300 piłkarzy z 28 państw

Do Warszawy, na zaproszenie Stowarzyszenia "Nadzieja na Mundial", organizatora Mistrzostw, przylecą z zespoły z całego świata. Wśród nich zobaczyć będzie można m.in. reprezentacje Brazylii, Niemiec, Holandii, Hiszpanii, Tajlandii, Mongolii czy Portugalii. Na boiskach walczyć będzie ze sobą blisko 300 młodych piłkarzy.

- Jedną z atrakcji będzie mecz pomiędzy byłymi i obecnymi gwiazdami piłki nożnej a młodymi piłkarzami z domów dziecka – powiedział Tomasz Klos, były reprezentant Polski. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę o godz. 15:30 na boisku głównym Legii Warszawa.

Wystąpią w nim m.in. Thomas Berthold (Bayern Monachium), Raul Valbuena (Real Saragossa), Ľubomír Moravčík (Celtic FC), Serguei Alejnikov (Juventus Turyn), Dariusz Dziekanowski (Legia Warszawa), Tomasz Kłos (FC Kaiserslautern), Jacek Krzynówek (Bayer Leverkusen) i Radosław Gilewicz (Austria Wiedeń).

Polska broni trofeum

Tytułu zdobytego przed rokiem będzie bronić reprezentacja Polski. Zawodnicy zapowiadają walkę o powtórzenie tego wyczynu. Zdają sobie sprawę z tego, że nie będzie to łatwe zadania, ale zapewniają, że na boisku dadzą z siebie wszystko.

Niespodzianką, którą przygotowali organizatorzy, będzie największy na świecie tort w kształcie piłki, który zostanie rozdany przybyłym na trybuny kibicom.

Mecze fazy grupowej oraz pucharowej rozgrywek odbędą się na boisku bocznym Legii Warszawa. Mecze finałowe, o III miejsce oraz mecz pokazowy rozegrane zostaną na boisku głównym stadionu przy ul. Łazienkowskiej 3. Dla kibiców wstęp wolny na stadion w niedzielę od godz. 14.00.

bf/b