30 września Ryanair wraca do Modlina

Warszawa

TVN24Ryanair wraca do Modlina

- Irlandzkie linie lotnicze Ryanair od 30 września tego roku powrócą na podwarszawskie lotnisko w Modlinie - zapowiedzieli we wtorek na konferencji prasowej przedstawiciele przewoźnika oraz lotniska.

Z Modlina realizowanych będzie 26 tras. Ryanair chce w ciągu roku z tego lotniska przewozić 1,3 mln pasażerów.

- Rozmowy z przewoźnikiem były długie, ale dzięki temu udało nam się wypracować warunki korzystne dla obu stron – podkreśla Piotr Okienczyc, prezes zarządu spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

"Atrakcyjna oferta"

Pod koniec lipca firma przekazała, że będzie realizowała swoje loty do i z Lotniska Chopina do 26 października br. Lotnisko w Modlinie informowało wówczas, że przewoźnik otrzymał od władz portu bardzo atrakcyjną ofertę, która po uwzględnieniu wszystkich możliwych zniżek daje mu oszczędności rzędu 65 proc. w stosunku do opłat na Lotnisku Chopina.

Podwarszawskie lotnisko planuje przyciągnąć kolejnych przewoźników. - Cały czas prowadzone są rozmowy dotyczące nawiązania współpracy z innymi przewoźnikami, zarówno tradycyjnymi, niskokosztowymi, jak również czarterowymi - czytamy w komunikacie.

Zamknięty pas

Od początku lipca lotnisko w Modlinie, po ponad półrocznej przerwie, może przyjmować ponownie duże samoloty pasażerskie.22 grudnia 2012 r. inspektor nadzoru budowlanego zdecydował o zamknięciu dwóch tzw. progów betonowych na modlińskim lotnisku - odcinków o długoci 500 m każdy, na początku i końcu pasa startowego. Droga startowa skróciła się do 1500 m, dlatego samoloty takie jak Airbus A320 lub Boeing 737 nie mogły tam wykonywać operacji lotniczych.

PAP/bf/b