30 proc. więcej pociągów na święta

Warszawa

Na Dworcu Centralnym - fot

Dodatkowe pociągi i dłuższe składy - PKP Intercity szykuje się na święta. Mimo to w niektórych pociągach miejsc już nie ma. Największy tłok spodziewany jest dziś, jutro i zaraz po świętach. Na niektóre połączenia obowiązuje rezerwacja nawet w II klasie.

PKP Intercity uruchomi w sumie 29 dodatkowych pociągów do miejscowości turystycznych m. in. do Zakopanego czy Krynicy. 58 pociągów dostanie dodatkowe wagony.

SPRAWDŹ DODATKOWE POŁĄCZENIA

O 30 proc. więcej taboru niż w zeszłym roku wyjedzie na tory już w czwartek i piątek. Od 1320 do 1350 wagonów planuje wysłać w trasy PKP Intercity - informuje rzeczniczka spółki, Małgorzata Sitkowska.

Gotowi na wszystko

Według analiz przeprowadzonych przez firmę najwięcej osób będzie podróżować po Polsce w dniach 22, 23 i 26 oraz 27 grudnia. Na niektóre z pociągów miejscówki są już niedostępne.

Listę pociągów notujących wysoką frekwencję pasażerów PKP Intercity publikuje na swoje stronie internetowej www.intercity.pl oraz na stronie www.pkp.pl. Będzie ona aktualizowana.

Pasażerowie mogą też zajrzeć do pilotażowo uruchomionej aplikacji - wirtualnej tablicy przyjazdów i odjazdów. Dzięki niej sprawdzimy, o której ma przyjechać na naszą stację pociąg i czy jest opóźniony. Skorzystaj z aplikacji. System czerpie dane aktualizowane na bieżąco przez dyżurnych ruchu PKP PLK na całej trasie przejazdu pociągu.

W niektórych pociągach wprowadzono rezerwację miejsc nawet w II klasie. To test i sposób na ograniczenie nadmiernego tłoku. Jeśli się sprawdzi, PKP Intercity rozszerzy usługę także na inne połączenia.

PKP uspokaja. Sytuacja na torach będzie na bieżąco monitorowana przez pracowników PKP Intercity. - Spółka obecnie dysponuje bezpieczną, około 20-procentową rezerwę taborową, na wypadek nieprzewidzianych sytuacji - podaje rzeczniczka.

Tu po informacje

W dniach przedświątecznych na największych dworcach czynne są specjalne, dodatkowe punkty informacyjne PKP Intercity.

Szczegółowe informacje na temat oferty, rozkładu jazdy pasażerowie uzyskają, dzwoniąc na nr Ogólnopolskiej Infolinii Kolejowej 19 757 (z telefonów stacjonarnych) albo (42 lub 22) 19 436 (ze wszystkich rodzajów telefonów).

mz