Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  3 radary przy Toruńskiej na razie tylko straszą

  Najnowsze

  Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plFotoradary nie działają

  Trzy fotoradary stoją przy modernizowanym odcinku Trasy Toruńskiej. Żaden nie działa. - Po zakończeniu wszystkich prac rozpocznie się procedura ich przekazywania - zapowiadają drogowcy.

  O tym, że termin oddania do użytku 7-kilometrowego odcinka przeciąga się, pisaliśmy nie raz. Tymczasem kierowcy, którzy korzystają z ciągu głównego trasy i zastanawiają się, co z fotoradarami, które przy Toruńskiej już stoją.

  "Po zakończeniu prac"

  - Radary są w trzech lokalizacjach. Dwa są na tzw. drogach serwisowych - pomiędzy Markami a Głębocką oraz między Głębocką a Łabiszyńską, przy jezdni w kierunku Wisły. Stanęły zgodnie z zapisami decyzji środowiskowej - wyjaśnia Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Trzeci został odtworzony pomiędzy jezdniami, na głównej trasie, między Głębocką a Łabiszyńską. My nie będziemy stawiać kolejnych - dodaje.

  Jak podkreśla przedstawicielka GDDKiA, cała Trasa Toruńska jeszcze nie jest w stu procentach zakończona, więc fotoradary nie działają. - Po zakończeniu wszystkich prac rozpocznie się procedura ich przekazywania Inspekcji Transportu Drogowego- wyjaśnia Tarnowska. Termin zakończenia prac na 7-kilometrowy odcinku jest jednak nieznany. Wykonawca poprosił o wydłużenie terminu ukończenia prac. - Rozpatrujemy roszczenia wykonawcy, czyli firmy Avax. Jeżeli będą zasadne, to uwzględnimy je, jak nie to wykonawca będzie płacił kary - wyjaśnia Tarnowska.

  Opóźniona inwestycja

  Przebudowa Trasy Toruńskiej rozpoczęła się w 2009 roku. Pierwszym terminem oddania gotowej arterii był kwiecień 2012 r. Potem drogowcy podawali kolejne. Ciąg główny trasy udało się udostępnić na początku czerwca.

  Do podobnych parametrów dostosowany ma być również most Grota-Roweckiego, wraz z ostatnim brakującym odcinkiem od Wisłostrady do węzła Powązkowska. Prace na moście mają ruszyć na wiosnę 2013 roku. Tu przeczytasz więcej na ten temat.

  ran/roody