Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

3 osoby zginęły w pożarze domu

Najnowsze

Toamsz Zieliński / tvnwarszawa.plStrażacy w akcji. Gaszenie domu w Rembertowie

Strażacy dogasili pożar, który wybuchł we wtorek rano w budynku wielorodzinnym przy ul. Łyszkiewicza 29 w Rembertowie. Trzy osoby zginęły. Część mieszkańców była ewakuowana.

- Przed godziną 14:00 udało nam się dogasić pożar domu - poinformował w rozmowie z tvnwarszawa.pl Grzegorz Mszyca ze stołecznej straży pożarnej.

Akcja była trudna bo strażacy musięli dogasić zarzewia ognia, które znajdowały się w trudno dostępnych miejscach, na poddaszu budynku -

Śmierć trzech osób

- Trzy osoby zginęły w pożarze tej kamienicy - podali we wtorek rano strażacy.

W rozmowie z PAP Paweł Frątczak, rzecznik komendy głównej PSP, wyjaśnił, że jedna z ofiar śmiertelnych to osoba z mieszkania, w którym wybuchł pożar. Dwie inne to lokatorzy mieszkania znajdującego się piętro wyżej.

Reporter tvnwarszawa.pl był świadkiem reanimacji jednego z poszkodowanych. - Ta osoba, po kilkudziesięciu minutach walki o jej życie, zmarła - informował Tomasz Zieliński.

Ewakuacja mieszkańców

- Ogień wybuchł około godziny 7.00 rano - relacjonował Zieliński. - To jest budynek trzykondygnacyjny. Część lokatorów została ewakuowana – dodaje.

Na miejsce przyjechało siedem jednostek straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz policja.

Jak poinformowała straż, pożar wybuchł na pierwszym piętrze. Frątczak podał, że ewakuowano 10 osób.

su/mz