3 mln złotych wyparowało z lokaty

Warszawa

kspPolicja zatrzymała trzech oszustów

Rok temu do banku w Śródmieściu przyszedł 36 letni Robert D., ucharakteryzowany na 60 latka. Poprosił o rozwiązanie lokaty na 3,2 mln zł i przelania całej kwoty na konto jednego z banków internetowych. Kwota została przelana, ale dzięki czujności pracowników banku, w którym mężczyzna kilka dni wcześniej założył konto, transakcja nie zostałą sfinalizowan- pzrelane pieniądze nie zostały wypłacone.

Rok poszukiwań

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Funkcjonariusze dysponowali jedynie zdjęciem mężczyzny, zarejestrowanym przez kamery zainstalowane w banku. Przez wiele miesięcy policjanci prowadzili intensywne czynności operacyjne. Ich ciężka praca przyniosła oczekiwane efekty. Funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby.

Do policyjnego aresztu trafiło trzech mieszkańców Bródna, 36-letni Robert D., 27-letni Daniel M. i 28-letni Piotr Z, który jest byłym pracownikiem banku. Prokurator już przedstawił mężczyznom zarzuty za doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Sąd zastosował wobec mężczyzn 3-miesięczny areszt. Teraz grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

mjc//ec