3 kilometry, 5 pasów. Otworzyli kolejny fragment POW

Najnowsze

TVN24Kolejny odcinek obwodnicy otwarty

Nowy fragment Południowej Obwodnicy Warszawy między węzłem Lotnisko i węzłem Puławska jest już otwarty. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad puściła ruch w środę, późnym wieczorem.

Kierowcy mogą już korzystać z prawie trzykilometrowego odcinka POW od Al. Krakowskiej do ulicy Puławskiej.

- Podróżujący z zachodu autostradą A2 lub ekspresową "ósemką" z Bemowa czy Bielan, na węźle Konotopa wjeżdżają na trasę S2, gdzie mają do dyspozycji po trzy pasy ruchu w każdym kierunku – czytamy w komunikacie GDDKiA.

Jak zapewnia Małgorzata Tranowska, rzeczniczka prasowa warszawskiego oddziału GDDKiA, nowa trasa pozwoli na sprawniejszą komunikację z południowymi dzielnicami stolicy. - Kierowcy jadący poza godzinami szczytu z Bielan dojadą na Mokotów w niewiele ponad kwadrans, a z Pruszkowa w ok. 20 min – zapewnia rzeczniczka.

Przejazd nowym odcinkiem POWTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Południowa Obwodnica Warszawytvn24.pl/targeo.pl

Otwierają etapami

Jest to kolejny odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy, która otwierana jest etapami od końca lipca. Dzięki niemu łatwiej do obwodnicy dotrą mieszkańcy Ursynowa czy Piaseczna.

Odcinek od węzła Krakowska do węzła Lotnisko i węzła Marynarska drogowcy otworzyli w nocy z 5 na 6 września.

Zobacz wideo z otwarcia:

31 lipca otwarto pierwszy odcinek obwodnicy pomiędzy węzłem Konotopa, a al. Krakowską. Drogi te mają rozprowadzać po Warszawie ruch z autostrady A2 i jednocześnie umożliwiać szybki i wygodny dojazd na Lotnisko Chopina. Całkowita wartość inwestycji to ponad 4,3 mld zł, z czego ponad 2,5 mld zł to dofinansowanie unijne.

Poranek na otwartym właśnie odcinku POWMarcin Gula / tvnwarszawa.pl

POW miała być przejezdna na Euro 2012.

Otwarty w lipcu odcinek POW Konotopa - al. Krakowska:

POW częściowo otwartaMarcin Gula/ tvnwarszawa.pl

Pierwszy przejazd obwodnicąfot. TomaszZieliński film:TVN24

Co dalej?

Docelowo trasa ma przejść tunelem pod Ursynowem, mostem nad Wisłą i połączyć się z trasami S17- Wschodnią Obwodnicą Warszawy. Dalej znów przejdzie w autostradę A2 na wschód.

Ostatni odcinek jest na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.

bf/lata//ec