Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Najnowsze

Zarząd Transportu Miejskiego szykuje kolejne zmiany z rozkładzie jazdy. Zniknie m.in. linia ekspresowa E-5, którą zastąpi 407. - Z przystanku Bora-Komorowskiego do ścisłego centrum można nim dojechać w 20 minut. Na tej samej trasie jeżdżą inne linie przyspieszone – denerwuje się na swoim profilu Passanger i apeluje o jej pozostawienie.

Groźny wypadek na ul. Poleczki. Kierowca nissana stracił panowanie nad samochodem i wbił się między ekrany dźwiękochłonne a sygnalizator. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy od Sławka na warszawa@tvn.pl.

Na początku tygodnia kolejarze rozpoczynają remont części dalekobieżnej tunelu średnicowego. To dobra wiadomość, bo tunel znajduje się w opłakanym stanie. Zła jest taka, że utrudnienia czekają pasażerów dopiero po zakończeniu prac.

Po zastoju na rynku nieruchomości stołeczne wysokościowce znowu pną się w górę. Za półtora roku nowe wieżowce staną przy placu Grzybowskim i na Woli. W krajobrazie centrum zamiast betonowego szkieletu zobaczymy wreszcie wykończony Żagiel Liebeskinda. A według urbanistów budowa II linii metra przyniesie kolejną falę kilkudziesięciopiętrowych projektów.

Prawdziwy dreszczowiec zafundowali swoim kibicom siatkarze Politechniki. Mecz z Zaksą niestety nie zakończył się happy endem. Inżynierowie przegrali w tie breaku, mimo że wygraną w 4 i 5 secie mieli na wyciągnięcie ręki. Przed Politechniką teraz seria trzech trudnych meczów wyjazdowych. Zagrają kolejno z AZS-em Częstochowa, Delectą Bydgoszcz i Skrą Bełchatów.

Tu niedawno był remont - pisze internauta Michal_Precikowski. Na razie nie ma jednak odpowiedniego odwodnienia. Po raz kolejny do pokonania przejścia we Włochach potrzebne były kalosze.

Przez trzy dni lokatorzy bloku przy ulicy 29 Listopada mieli utrudniony kontakt ze światem. Wszystko przez awarię drzwi wejściowych. Jak mówią, nikt z administracji ani zarządu wspólnoty mieszkaniowej nie chciał im pomóc.

Informuje o zagrożeniach, ale także o wszystkim, co w miescie ważne i ciekawe. Piaseczno uruchomilo system powiadamiania sms. System prosty, tani, ale tez niezwykle potrzebny. Może gdyby działał już rok temu, udałoby sie uniknąć wielu szkód w czasie czerwcowej powodzi na osiedlu Perelka.

Do poważnego wypadku doszło na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich z Ryżową. Po zderzeniu dwóch aut osobowych cztery osoby trafiły do szpitala.

W 22 miejscach w pobliżu Warszawy trwają testy bramek kontroli prędkości. Urządzenia zmierzą średnią prędkość przejazdu na wyznaczonych odcinkach. To nowy sposób policji na walkę z piratami drogowymi.

Kiedy na stację metra wszedł zakapturzony człowiek z odsłoniętą szablą, pracownicy ochrony nie zwrócili na niego uwagi. Dopiero interwencja Filipa Chajzera skłoniła ich do sprawdzenia, czy mężczyzna nie stanowi zagrożenia dla podróżnych. - Od 15 lat tak jeżdżę - wyznał z rozbrajającą szczerością właściciel białej broni.

Do roli w tym filmie Katarzyna Figura przygotowywała się rozmawiając z duchami i wróżem. Efekt? "Cudowne lato" zachwyciło zarówno widzów, jak i krytyków.

Jeszcze niedawno badano tam bydło, a już za kilka lat muzycy orkiestry Sinfonia Varsovia będą grać Mozarta i Beethovena. O budynku przy Grochowskiej 272 i innych niezwykłych zakątkach Kamionka i Grochowa opowiadał Adam Dylewski Budynek znajdujący się przy ul. Grochowskiej 272 powstał na przełomie XIX i XX wieku. To jeden z najcienniejszych zabytków w okolicy. W ostatnich latach stał pusty, wcześniej służył studentom Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.– Kiedyś Praga słynęła z wielkich targów bydłem. Zanim bydło weszło do miasta, było badane, ważone i mierzone. W tej roli budowla trwała aż do 2000 roku, ponieważ funkcjonował tam Wydział Weterynaryjny SGGW - mówił autor przewodników Adam Dylewski - Obecnie obiekt należy do Sinfonii Varsovii. Będzie gigantyczna przebudowa. Zespół będzie otoczony murem unoszącym się trzy metry nad ziemią – dodał.Pamiątkowy obelisk

Koncerty, gry dla dzieci, pokazy tańców brzucha i Bhangra, indyjski bilard Carrom i henna to tylko część atrakcji, które znajdziecie w klubie Lolek w ramach Dnia Przyjaźni Polsko-Indyjskiej.

Deszczowy początek weekendu uniemożliwił naprawę nawierzchni ulicy Globusowej. W niedzielę prace odbywały się już zgodnie z planem, ale otwarcie jezdni w kierunku Bemowa przesunie się co najmniej do wtorku.

W nocy na Dworcu Centralnym doszło do bójki między strażnikami miejskimi a pijanymi mężczyznami w autobusie nocnej linii.