29 lutego? "Nie ma takiej daty"

Warszawa

Problemy z rejestracją auta

Zarejestrować auto 29 lutego? To trudniejsze, niż może się wydawać - informują Kontakt24 internauci z całego kraju, w tym z Warszawy. Ci, którzy pojawili się dziś rano w wydziałach transportu i komunikacji urzędów miasta, odchodzili z kwitkiem. Powodem była data - 29 lutego nie figuruje w systemie komputerowym służącym do rejestracji pojazdów.

"I znów bomba jak poprzednio w 2000 roku – wówczas baliśmy się o systemy komputerowe, a teraz sprawa się powtarza. Wydziały - na pewno na Żoliborzu oraz Bemowie - nie mogą rejestrować aut w dniu dzisiejszym do odwołania, ponieważ nie ma takiej daty w ich systemie komputerowym" - napisał na Kontakt 24 Marek z Warszawy.

Informacje internautów potwierdził Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. - Urzędy nie mogą w tym momencie rejestrować pojazdów. Jest jakiś problem z systemem komputerowym - poinformował rzecznik.

Informatycy pracują

- Problemem niekoniecznie jest dzisiejsza data, a raczej jej brak w systemie. Na dzisiejszą datę zostały nałożone dwa dodatkowe zabezpieczenia, które zablokowały dostęp do systemu. Nasi informatycy pracują nad rozwiązaniem problemu - zapowiedział z kolei Arkadiusz Słodkowski, rzecznik prasowy Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, która jest odpowiedzialna za działanie systemu służącego do rejestracji pojazdów w całym kraju.

- Kiedy pewne czynności wykonuje się raz na cztery lata, taki problem może się pojawić - stwierdził bezradnie rzecznik - Powinniśmy przypilnować tego wcześniej. W kolejnych latach system będzie zautomatyzowany, więc problem nie powinien się już pojawić – zapowiedział.

Usterka usunięta

Przed godz. 15.00 udało się usunąć usterkę. Kierowcy znów mogą rejestrować swoje pojazdy. Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych przeprosiła za kłopoty.

CZYTAJ WIĘCEJ NA KONTAKCIE24

Kontakt24//db,ak//ja