29 000 wniosków o Kartę Warszawiaka. Chcą przyspieszyć obsługę

Warszawa

ZTMHologram Karty Młodego Warszawiaka (po lewej) oraz hologram Karty Warszawiaka (po prawej).

29 tys. wniosków o wydanie Karty Warszawiaka wpłynęło do ZTM - podał w poniedziałek stołeczny ratusz. Karta od 1 stycznia 2014 r. uprawni do zniżek m.in. przy zakupie biletów komunikacji miejskiej. Prawo do niej mają mieszkańcy Warszawy, płacący w niej podatki.

Karta Warszawiaka i Karta Młodego Warszawiaka będzie miała formę hologramu naklejanego na kartę miejską lub inny nośnik biletu komunikacji miejskiej. Wnioski o ich wydanie można składać od wtorku.

Z 29 tys. wniosków, które wypłynęły, 22 tys. złożono przez internet. Wydano osiem tysięcy hologramów - podał ratusz.

WSZYSTKO O KARCIE WARSZAWIAKA: ODPOWIEDZI NA PYTANIA - CZYTAJ WIĘCEJ

Specjalne punkty

Pasażerowie mogą wypełniać i składać wnioski o Kartę Warszawiaka i Kartę Młodego Warszawiaka we wszystkich Punktach Obsługi Pasażerów ZTM oraz w Wydziałach Obsługi Mieszkańców w dzielnicach.

- Aby usprawnić procedurę oraz jak najbardziej skrócić czas niezbędny do załatwienia formalności, Punkt Obsługi Pasażerów Centrum 2 (zlokalizowany na stacji metra Centrum, pawilon 2002H) oraz dwa stanowiska w Punkcie Obsługi Pasażerów Świętokrzyska (zlokalizowany na stacji metra Świętokrzyska, pawilon 1000G) obsługują wyłącznie osoby zainteresowane otrzymaniem hologramu na Kartę Warszawiaka i Kartę Młodego Warszawiaka - podał Zarząd Transportu Miejskiego.

TAK WYROBISZ KARTĘ WARSZAWIAKA - CZYTAJ WIĘCEJ

Urzędnicy o karcie:

Mówi Grzegorz Dziemieszczyk, dyrektor ZTM ds. handlu
Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.pl
Mówi Igor Krajnow, rzecznik prasowy ZTM
Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.pl

PAP/mz