Przygotuj się na:

ZWĘŻENIE TUNELU PRZY DWORCU ZACHODNIM

Od piątku 9 kwietnia kierowcy skręcający w lewo, z Alei Jerozolimskich w stronę Żoliborza, nie przejadą środkowym pasem tunelu alei Prymasa Tysiąclecia. W związku z pracami na Dworcu Zachodnim, w najbliższy weekend nie będą też jeździć pociągi WKD. Zastąpią je autobusy.

Najnowsze

Najnowsze

- To jest krok ku lepszemu – tak goście „Miejskiego Reportera" mówili o akcji straży miejskiej, wymierzonej w pornografię w kioskach.

- Od kilkunastu dni ustalony był termin debaty w TVP z Czesławem Bieleckim. Czy jest mi przykro? Mnie zachowanie kandydata PiS nie wzrusza. Zlekceważeni mogą czuć się telewidzowie - napisał na swoim blogu Wojciech Olejniczak, po tym jak obraził się na niego Bielecki.

- W Pruszkowie na ul. Stalowej zawaliła się częściowo kamienica – napisał na warszawa@tvn.pl Mateusz. Na miejsce dotarła straż pożarna, mieszkańców ewakuowano, a teren zabezpieczono.

Do Warszawy przyjechało 20 wyjątkowych filmów z Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej. Aż 16 z nich będzie pokazywanych w Polsce pierwszy raz. Ruszył 6. festiwal Filmy Świata Ale Kino!.

- Nie zamierzam się już spotykać w czasie przedwyborczych debat z Wojciechem Olejniczakiem. Kiedy człowiek styka się z takim zachowaniem, może zrobić tylko dwie rzeczy: milczeć albo odmówić udziału - napisał w specjalnym oświadczeniu Czesław Bielecki.

Osoby niewidzące będą mogły same oddać głos w wyborach na prezydenta Warszawy. Umożliwią im to nakładki na karty do głosowania, które będzie można otrzymać w lokalu wyborczym w dniu głosowania.

Wąskie gardło na ul. Marsa, które powoduje ogromne korki na oddanym niedawno węźle, może wreszcie zniknąć. Wojewoda wydał pozwolenie na poszerzenie arterii aż do ul. Żołnierskiej - dowiedziała się TVN Warszawa.

Do Bożego Narodzenia jeszcze ponad miesiąc, ale w stolicy już można poczuć świąteczną atmosferę. Na Rynku Starego Miasta stanęła kilkumetrowa choinka, a na latarniach i witrynach zawisły dekoracje. Starówkę odświętnie przystrojoną fotografował reporter Kontaktu 24.

Przy Dworcu Wschodnim miał powstać duży terminal do obsługi autobusów dalekobieżnych. Ponad 1,5 mln pasażerów odprawianych obecnie w kontenerze przy stacji PKP Stadion, nie może jednak liczyć na obiecywaną poprawę warunków podróży. Urzędnicy zamiast budowy dworca zmodernizują jedynie pętlę autobusową.

Hanna Gronkiewicz-Waltz, Czesław Bielecki czy Wojciech Olejniczak? Internauci tvnwarszawa.pl nie mieli wątpliwości – debatę w TVN Warszawa i TVN24 wygrała zdecydowanie urzędująca prezydent stolicy. Starcie kandydatów sprowokowało także naszych forumowiczów do gorącej dyskusji.

- Jestem przekonany, że sześciolatki sobie poradzą – tak o wysłaniu dzieci w tym wieku do pierwszej klasy szkoły podstawowej mówi Włodzimierz Paszyński. Część rodziców wciąż jednak ma sporo wątpliwości.