Przygotuj się na:

ZWĘŻENIE TUNELU PRZY DWORCU ZACHODNIM

Od piątku 9 kwietnia kierowcy skręcający w lewo, z Alei Jerozolimskich w stronę Żoliborza, nie przejadą środkowym pasem tunelu alei Prymasa Tysiąclecia. W związku z pracami na Dworcu Zachodnim, w najbliższy weekend nie będą też jeździć pociągi WKD. Zastąpią je autobusy.

Najnowsze

Najnowsze

W miejscu dawnych pawilonów młodzi architekci widzieliby strefę tańca, kino plenerowe czy miejsce dla deskorolkarzy. Na realizację pomysłu muszą jednak znaleźć pieniądze i przekonać do siebie mieszkańców, którzy już składają protesty w urzędzie dzielnicy.

Po zburzonych w sierpniu pawilonach została wyrwa w miejskim krajobrazie. Smutno będzie wyglądać jeszcze przez parę miesięcy. Później powstanie skwer. Skromny. - Nie opłaca się na niego wydawać dużych pieniedzy - przekonują urzędnicy. Teren mógłby zmienić swoje przeznaczenie, ale inwestycje wciąż blokują roszczenia.

Policjanci codziennie zatrzymują pijanych kierowców. Jak sami przyznają, najwięcej takich sytuacji zdarza się w dni, kiedy obchodzone są popularne imieniny. Żeby zapobiec zjawisku, na przełomie listopada i grudnia rusza akcja "Trzeźwy kierowca".

Gdyby nie bieg historii, w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy kupowalibyśmy dziś świąteczne prezenty. Choć legendarne przedsiębiorstwo zlikwidowano 60 lat temu, marka do dziś jest rozpoznalna dla wielu warszawiaków. Być może poznają ją kolejni, bo rodzina nie rezygnuje ze starań o budynek przy ul. Brackiej. O przedwojennej historii, powojennych kłopotach, handlu, polityce i ... kupcach z KDT rozmawialiśmy z Janem Jabłkowskim.

Detektyw Marlowe i szereg postaci rodem z klasycznych kryminałów Chandlera pojawi się na scenie Teatru Syrena. Na deski wraca "Dochodzenie", autorski kryminał muzyczny, który zderza i godzi konwencje.

Z półmroku wynurzają się stare pantografy, za barem witają uśmiechnięte dziewczyny. To Bratnia Szatnia. Tak jak TR ma swoje Delikatesy, tak Teatr Studio doczekał się swojego miejsca.

Światła miasta, fontanny, urocze zaułki, ale też główne ulice, centrum i oczywiście budowa stadionu Narodowego. Zobacz nocne zdjęcia internautów.

Droga między Salomeą a Opaczą - to ma być nowa wylotówka z Warszawy, która ułatwi podróż tysiącom kierowców. Wybrano już wykonawcę. Do rozpoczęcia budowy brakuje tylko jednego podpisu. Drogowcy zwlekają i nie wiadomo, czy umowę podpiszą.

Administracja osiedla Toruńska przygotowała sylwestrową niespodziankę dla lokatorów - termin sprawdzania liczników 31 grudnia. Mieszkańcy burzą się, że jeśli nie będzie ich w domu, będą musieli liczyć się ze słoną opłatą.

Jeszcze nie zaczęła działać, a jej przeciwnicy już protestują. Na Uniwersytecie Warszawskim odbyło się spotkanie założycielskie nowej organizacji skupiającej studentów. Chcą zgłębiać teorię queer . To badania nad seksualnością, które podważają heteroseksualną normę.

- Kilku mężczyzn brało udział w strzelaninie na skrzyżowaniu ul. Górczewskiej z Ciołka - poinformowali TVN Warszawa świadkowie. Okazało się, że to akcja CBŚ i policji, wymierzona w dilerów.