Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Najnowsze

Na placu Piłsudskiego trwają przygotowania do uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II. W sobotę odbędzie się tu modlitewne czuwanie, w niedzielę msza, koncert, a na telebimach transmitowane będą uroczystości w Watykanie.

Rano kierowców na ul. Emilii Plater zaskoczyły utrudnienia. Zapadł się fragment jezdni. To echo awarii, do której doszło w tym miejscu w lutym. Około południa udało się usunąć usterkę - informuje MPWiK.

Metro Warszawskie otrzymało decyzję dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego, która umożliwia budowę tuneli II linii metra. Niestety, najpotrzebniejszych pozwoleń na cztery stacje podziemnej kolejki wciąż nie ma.

Portret Jana Pawła II, który w niedzielę, w dniu beatyfikacji papieża, będzie odsłonięty na frontonie Świątyni Opatrzności Bożej, jest gotowy. Powstał ze 105 tys. fotografii osób z Polski oraz zagranicy i jest odwzorowaniem portretu, który zawiśnie w tym dniu w Watykanie.

W podróż 24-kilometrową trasą po Śródmieściu i Mokotowie zabierze w piątek rowerzystów Masa Krytyczna. Początek, jak zwykle na placu Zamkowym, o godz. 18.

Władze osiedla Ostrobramska sprawiły wyjątkowy prezent mieszkańcom. Uraczyli ich dodatkowym miejscem parkingowym. Ale w myśl zasady "rządź i dziel", "kopertę" przedzielili.

W czwartek na poddaszu kamienicy przy ul. Grodzieńskiej wybuchł pożar. Interweniowały dwie jednostki straży pożarnej. Nikt z mieszkańców nie ucierpiał.

863 tabletki ectasy, wagę elektroniczną, broń ostrą i znaczną ilość gotówki znaleźli wołomińscy policjanci podczas przeszukiwania mieszkań mężczyzn powiązanych z "Kretem". Dostawcy narkotyków i jego dwóm kompanom grozi do ośmiu lat więzienia.

Motocykle coraz bardziej popularne, ale kierujący nimi to często niedoświadczeni kierowcy - mówi policja. A o tragedię nietrudno. W ciągu ostatniego miesiąca doszło do kilku wypadków z udziałem motocyklistów. Skończyły się poważnymi obrażeniami dla kierowców jednośladów. W dwóch przypadkach prowadzący byli pod wpływem alkoholu.

Tylko do 2 maja można rozliczyć PIT za ubiegły rok. Dla wszystkich, którzy będą to robić na ostatnią chwilę, warszawskie urzędy skarbowe będą czynne dłużej.

W Zielonce na skrzyżowaniu ulic Skorupki i Literackiej doszło do wycieku gazu w czwartek. Straż pożarna musiała ewakuować mieszkańców okolicznych domów.

20 minut zajmuje pokonanie krótkiego odcinka pomiędzy wiaduktem przy Dworcu Centralnym, a Nowowiejską. Kierowcy muszą się przyzwyczaić do utrudnień także w drugą stronę. Przejazd ul. Chałubińskiego i al. Niepodległości przez najbliższe dni będzie szczególnie utrudniony. Do trwającego remontu torowiska doszła przebudowa magistrali wodociągowej.

- Dotrzemy do najpopularniejszych miejscowości turystycznych, a bilety możemy kupić w atrakcyjnej cenie - zapowiada rzeczniczka PKP Intercity Małgorzata Sitkowska. W pierwszy majowy weekend spółka uruchamia dodatkowe połączenia pociagami Twoich Linii Kolejowych i InterCity.