Najnowsze

Najnowsze

Wspólny bilet na linii wołomińskiej zostanie, ale Ząbki znajdą się w drugiej strefie biletowej. W czwartek uchwałą Rady Warszawy w sprawie zmiany strefy zajęli się stołeczni radni i podjeli decyzję wyznaczającą stację Warszawa Wileńska jako przystanek graniczny na linii kolejowej Warszawa – Wołomin.

Podczas rozpoczynającego się właśnie weekendu pogoda zafunduje nam dużo silnego wiatru. W sobotę w porywach osiągać on będzie nawet 70 km/h. W niedzielę sytuacja będzie się powoli uspokajać.

Urzędnicy przekonują, że płot wokół Stadionu Narodowego jest niezgodny z projektem planu miejscowego. Ale nawet uchwalenie dokumentu nie zmusi NCS do rozbiórki ogrodzenia. To, czy wejdziemy na błonia, zależeć będzie od kaprysu ochrony.

Ponad 200 rekonstruktorów w strojach z czasów Królestwa Polskiego, 7 armat , 40 koni i artyleria z wyrzutanią rakietową. To wszystko będzie można zobaczyć w sobotę na Pradze Południe podczas rekonstrukacji najkrwawszej bitwy powstania listopadowego.

Mają zaledwie 6 dni, ważą niespełna pół kilograma i mieszczą się w dłoni. W warszawskim zoo przyszły na świat trzy tygrysy sumatrzańskie. To gatunek zagrożony wyginięciem. Pracownicy zoo podglądają tygrysią rodzinę przez całą dobę przez kamery monitoringu, bo obawiają się odrzucenia potomstwa przez matkę.

Tradycyjnie w ostatni piątek miesiąca wyruszyła z placu Zamkowego Warszawska Masa Krytyczna. Rowerzyści przejechali trasę o długości 20 km. Masa uczciła rocznicę podpisania przez Polskę Konwencji Wiedeńskiej o Ruchu Drogowym.

Prokuratura przesłała do sądu zażalenie na decyzję o braku aresztu dla 23-latka podejrzanego o podpalenie kilku samochodów w Śródmieściu. Zdaniem prokuratora istnieje ryzyko, że mężczyzna ponownie dopuści się takiego przestępstwa.

Szereg zmian w taryfie i nowe ulgi zaserwowali warszawiakom miejscy radni. Pojawi się nowy bilet – pojazdowy, podczas Dnia bez Samochodu komunikacja będzie bezpłatna, „od ręki” będzie można też zwracać bilety kartonikowe.Serię zmian zatwierdzili radni na czwartkowej sesji Rady Warszawy. - Podjęta została uchwała „porządkująca” i precyzująca dotychczasowe zapisy dotyczące taryfy przewozowej. W trakcie jej przygotowywania wykorzystano ubiegłoroczne doświadczenia z okresu wprowadzania nowej taryfy - mówi Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.Bilet pojazdowy

Około dwóch tysięcy zdjęć zdążył zrobić od poniedziałku nowy fotoradar, który stoi u zbiegu ul. Sobieskiego i al. Witosa w Warszawie. - Jeden z kierowców jechał 121 km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkość dwukrotnie, a do tego wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle – informuje straż miejska.