Przygotuj się na:

ZWĘŻENIE TUNELU PRZY DWORCU ZACHODNIM

Od piątku 9 kwietnia kierowcy skręcający w lewo, z Alei Jerozolimskich w stronę Żoliborza, nie przejadą środkowym pasem tunelu alei Prymasa Tysiąclecia. W związku z pracami na Dworcu Zachodnim, w najbliższy weekend nie będą też jeździć pociągi WKD. Zastąpią je autobusy.

Najnowsze

Najnowsze

- Skoro uruchomienie dodatkowych kursów metra w weekendowe noce jest zbyt drogie to proponuję inne rozwiązanie - mówi Dariusz Dolczewski, miejski radny PO. - Taniej byłoby uruchomić nocną linię autobusową, która jeździłaby wzdłuż trasy metra - dodaje. Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada jednak, że ma inne plany.

Porządek musi być - uznali urzednicy i postanowili zmienić nazwy ponad 300-tu ulic. Co to oznacza dla mieszkańców? Koszty i kłopoty. Trzeba prezcież wymienić wszystkie dokumenty i to - nie za darmo. Prezdstawiciele Ratusza - o pieniądzach mówią niechętnie, ale zapewniają , że zmiany są konieczne.

Trwa 6. Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy. Polskie statystyki są zatrważające. Codziennie 10 kobiet dowiaduje się, że choruje na ten rodzaj raka. Znane Polki namawiają do badań i profilaktyki i wyjaśniają, dlaczego warto poddawać się badaniom ginekologicznym.

To dom dla prawie 600 psów i kotów. Jednak po 37 latach schronisko w Celestynowie może zostać zamknięte. Kilka dni temu ruszył na Facebooku profil, który ma pomóc w znalezieniu zwierzakom nowych opiekunów.

Sezon grypowy w pełni, a na oddziałach dziecięcych brakuje już łóżek. Lekarze nie ukrywają, że sytuacja jest kryzysowa. Co prawda szpitale przy Niekłańskiej i Madalińskiego rozbudowują się, ale to kropla w morzu potrzeb.

Nadmierna prędkość, złamana wpół betonowa latarnia i rozbite auto - to wynik nieostrożnej jazdy na ulicy Raszyńskiej.

Uczyli się angielskiego, teraz nauczą się, jak walczyć ze stresem. Stołeczni motorniczowie znów idą na szkolenie . To kontynuacja promocji hasła firmy " Tramwaje Warszawskie - przyjazne ludziom i miastu", którego w Tramwajach praktycznie nikt nie zna.

Tak tragicznego stycznia na ulicach nie było od lat - ocenia policja. Pięć ofiar śmiertelnych, kilkudziesięciu rannych- to bilans kilku tygodni 2011 r. Zima jest zawsze najtrudniejszą porą dla kierowców, głownie dlatego, że nie potrafimy przystosować się do skrajnych i zmiennych warunków na drodze.

Dokładnie 65 minut będzie trwała podróż pociągiem na trasie Warszwa-Łódz. Ale dopiero w połowie 2012 roku. Najpierw koleje czeka modernizacja trasy, a pasażerów - utrudnienia. Początek wielkiego remontu - już w marcu.

Żadnych braków i naruszeń - to wynik przeprowadzonej przez Urząd Zamówień Publicznych kontroli przetargu na zakup 35-ciu nowych pociągów dla metra. To historyczny dokument , bo jeszcze nigdy w historii spółki nie zdarzyło się, żeby nie było nawet najmniejszych zastrzeżeń do zawieranych umów.

Ratusz ma dość bloków bez dróg dojazdowych i chce zmusić deweloperów do inwestowania w infrastrukturę. Dzielnice są za, ale analitycy rynku mieszkaniowego ostrzegają: koszty budowy spadną na nabywców mieszkań. Cena 50-metrowego lokum może wzrosnąć nawet o kilkanaście tysiecy złotych.

Zdziesiątkowani przez grypę wyjechali na mecz ze Skrą Bełchatów siatkarze Politechniki. W autokarze było tylko 10 zawodników. Zbigniew Bartman, Ardo Kreek i Krzysztof Wierzbowski dołączą do kolegów w dniu meczu.

Ten konkurs do dla nich pierwszy krok do kariery. Już 2 lutego na Zamku Królewskim w Warszawie rozpocznie się 8. Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy. 10 lutego poznamy zwycięzcę. W konkursie wystartuje 64 młodych wiolonczelistów z 22 krajów.- Jest to jedyny na świecie konkurs adresowany do młodych wiolonczelistów - podkreślił obecny na konferencji laureat 6. edycji konkursu Marcin Zdunik. - Dzięki ograniczeniu wieku uczestników do 24 lat konkurs pomaga stawiać pierwsze kroki przyszłym osobowościom gry na wiolonczeli. W konkursach, które nie mają limitów wiekowych, młodzi muzycy uważają, że nie mają czego szukać - dodał.Możdżer zainauguruje konkurs

To już pewne, Tomasz Adamek podpisał kontrakt na walkę z jednym z braci Kliczków. Walka miała odbyć się we Wrocławiu, ale jak informuje portal ringpolska.pl, poważnie rozważana jest również Warszawa.

Na ulicy Okopowej, przy Lesznie, pieszy wpadł pod tramwaj linii 22. Ranny trafił do szpitala. Do kolizji dwóch tramwajów doszło kilkadziesiat minut później na placu Bankowym. Zderzyły się dwie "18".

Zawieszenie na dwa tygodnie opłat za parkowanie w centrum? - Już w środę radni z komisji budżetu i finansów zaopiniują projekt uchwały radnych PiS, która mogłaby dać taką możliwość prezydent miasta.