Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

269 aut odholowanych. "Mieszkańcy ignorują zakazy"

Warszawa

Ewa Gawor o utrudnieniach w centrumTVN24
wideo 2/4

Już 269 samochodów zostało odholowanych przez straż miejską. Najwięcej w Śródmieściu i Ochocie. Zakazy parkowania są wprowadzone w związku z wizytą Donalda Trumpa w Warszawie. Jak przyznają funkcjonariusze, mieszkańcy niechętnie się do nich stosują.

"Choć wykaz ulic, na których obowiązują obostrzenia można znaleźć na wielu portalach informacyjnych (w tym na stronie Straży Miejskiej) i mediach od wielu dni, mieszkańcy ignorują podyktowane względami bezpieczeństwa zakazy" - stwierdzają wprost strażnicy.

Jak dodają, co i rusz muszą interweniować, czego efektem jest wzrastająca liczba odholowywanych pojazdów.

Liczba odholowanych aut rośnie

Zakazy parkowania wprowadzone zostały we wtorek o 22. Do godziny 12 w środę 5 lipca odholowano 208 samochodów: 116 w Śródmieściu, 63 na Ochocie, 25 na Włochach i po dwa na Woli i Mokotowie.

Do godziny 15 liczba zabranych aut wynosiła już 230. Niezmiennie, najwięcej (bo 125) w Śródmieściu).

Natomiast według najnowszych informacji, do godziny 8 w czwartek 6 lipca strażnicy kazali odholować już 269 samochodów: 149 w Śródmieściu, 30 na Włochach, 86 na Woli oraz dwa na Woli i dwa na Mokotowie.

Sytuacja nerwowa i niebezpieczna

Koszty odholowania samochodów będą ponosić ich właściciele. Dlatego dyrektor miejskiego Biura Bezpieczeństwa Ewa Gawor uczulała mieszkańców, aby pamiętali o zakazach i ich nie łamali. - To jest kosztowne, a sytuacja jest nerwowa i nieprzyjemna - mówiła w TVN24.

Przypominamy, zakazy parkowania obowiązują wzdłuż ulic, którymi będzie poruszał się prezydent Stanów Zjednoczonych, a także na ulicach bezpośrednio z nimi sąsiadujących. Są to m.in. Żwirki i Wigury, Raszyńska, Aleje Jerozolimskie, Emilii Plater, Nowogrodzka, Marszałkowska, Spacerowa czy Belwederska.

SPRAWDŹ PEŁNĄ LISTĘ

Strażnicy odholowują auta zaparkowane na zakazie | straż miejska
Strażnicy odholowują auta zaparkowane na zakazie | straż miejska
Strażnicy odholowują auta zaparkowane na zakazie | straż miejska

kw/r