22 firmy chcą budować wylotówkę z Warszawy

Najnowsze


Aż 22 firmy wystartowały w przetargu na zbudowanie długo wyczekiwanej drogi dojazdowej do i z Warszawy od strony Raszyna. Inwestycja ma być ukończona w 2015 roku.

Termin składania wniosków o udział w przetargu na budowę odcinka drogi ekspresowej S8 od węzła Opacz do węzła Paszków minął w piątek.

Wykonawcy, którzy spełnią formalne warunki i uzyskają najwyższą liczbę punktów, zostaną dopuszczeni do składania ofert w kolejnym etapie postępowania. Kryterium oceny w drugim etapie postępowania będzie wyłącznie cena, jaką zaproponują firmy.

Podpisanie umowy ze zwycięzcą przetargu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaplanowała na listopad 2012 roku.

Koniec koszmaru Janek i Raszyna

W ramach kontraktu zbudowany zostanie odcinek drogi ekspresowej od węzła Opacz do węzła Paszków, który stworzy nowy wylot na Katowice. Natomiast w drugim etapie prac zaplanowano wykonanie krótszego odcinka: od węzła Janki Małe do Alei Krakowskiej (wylotówka na Kraków).

Głównym zadaniem nowej drogi będzie odciążenie Al.Krakowskiej w Raszynie i Jankach, gdzie kierowcy tkwią w permanentnych korakch. Według GDDKIA nowa inwestycja pozwoli ograniczyć ponad dwukrotnie ruch na newralgicznej alei.

bako