Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

219 nowych, podziemnych drogowskazów

Warszawa

ZDMTak wymieniano oznakowanie

Zarząd Dróg Miejskich wymienił oznakowanie w 36 przejściach podziemnych w stolicy. Łącznie wymieniono 219 drogowskazów.

Nowe kasetony mają wysokość 18 cm i długość od 1 do 3 m. Ich wymiana, to efekt prac, które rozpoczęły się w połowie maja.

Oznakowanie wskazuje, na jaką ulicę prowadzą poszczególne wyjścia z podziemi. Pieszy dowie się z nich również, którędy dojdzie do najbliższego przystanku komunikacji miejskiej. Na drogowskazie jest informacja o kierunku jazdy z danego przystanku, a środki komunikacji są oznaczone piktogramami takimi samymi jak te znane m. in. z wiat przystankowych.

Strzałki wskazują także, którędy można dojść do ważnych obiektów w okolicy, na przykład na miejską plażę czy do Pałacu Kultury. Co ciekawe, w przejściu pod rondem Dmowskiego można znaleźć znaki kierujące do Rotundy. Na drogowskazach umieszczono też informację, gdzie szukać toalety oraz windy.

Nowoczesne kasetony pojawiły się w przejściach podziemnych pod ulicami: Rembielińską, Wybrzeże Gdyńskie, Modlińską, Jagiellońską, Wybrzeże Gdańskie, Wał Miedzeszyński, Ostrobramską, placem Na Rozdrożu, Solec, Złotą, Redutową, rondem Zesłańców Syberyjskich, Al. Jerozolimskimi, Rzymowskiego, Zapustną, al. Armii Ludowej, Doliną Służewiecką, Trasą Siekierkowską, Młynarską, Popiełuszki, rondem Waszyngtona, E. Plater, Chruściela "Montera" i rondem Dmowskiego.

md/mś