200-metrowy wieżowiec zastąpi Ilmet przy rondzie ONZ

Warszawa

Tak ma wyglądać wieżowiec, który stanie w miejscu Ilmetu / fot. materiały inwestora

Duńska pracownia Schmidt Hammer Lassen zaprojektuje nowy wieżowiec przy rondzie ONZ. Stanie on w miejscu 83-metrowego Ilmetu. Będzie miał ponad 200 metrów wysokości.

Biurowiec stanie w niezwykle atrakcyjnym punkcie, tuż obok powstającej właśnie stacji II linii metra. Zastąpi 83-metrowy wieżowiec ze znakiem mercedesa na szczycie.

O swoich planach właściciel budynku, firma UBS Real Estate, informował wiosną, na targach inwestycyjnych MIPIM w Cannes. Wtedy nie było jednak jasne, czy rzeczywiście zdecyduje się na budowę zupełnie nowego gmachu. Te plany potwierdził kilka tygodni temu, informując jednocześnie, że projekt zostanie wybrany w wewnętrznym konkursie architektonicznym.

W piątek ogłoszono jego wyniki - szklaną wieżę o wysokości przekraczającej 200 metrów (będzie wyższy od stojącego po drugiej stronie budynku Rondo 1) i powierzchni użytkowej 60 tys. mkw. zaprojektuje duńska pracownia Schmidt Hammer Lassen.

Inwestor nie poinformował, kiedy rozpocznie się budowa i rozbiórka istniejącego budynku. UBS jest właścicielem Ilmetu od 2005 roku.

Wieżowiec stanie w miejscu Ilmetu / fot. Karol Kobos, tvnwarszawa.pl
Wieżowiec stanie w miejscu Ilmetu / fot. Karol Kobos, tvnwarszawa.pl

roody/mz