Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

200-metrowa wieża ma stanąć przy Centralnym

Najnowsze


200-metrowy wieżowiec, pasaże i wiszące ogrody – tak wygląda koncepcja zagospodarowania terenu przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i Al. Jerozolimskich. Pierwsze prace przy kompleksie Centralna Park miałyby się rozpocząć w 2018 roku.

Zagospodarowaniem nieruchomości znajdującej się przy Dworcu Centralnym (po drugiej stronie al. Jana Pawła II) ma zająć się Xcity Investment – spółka deweloperska stworzona przez grupę PKP.

Pasaże, place atria

Do zabudowy jest atrakcyjna działka o powierzchni ok. 2 ha. Inwestycja ma powstać nad torami kolejowymi, a także istniejącym parkingiem. - Centralna Park może być jednym z ciekawszych projektów deweloperskich realizowanych przez Grupę PKP – mówi Piotr Ciżkowicz, członek zarządu PKP S.A. – Inwestycja pozwoli na uzupełnienie dotychczasowej tkanki miejskiej w tej części Warszawy oraz wpłynie na poprawę estetyki terenu – dodaje. Według planu zagospodarowania na tym terenie mogą powstać biurowce z lokalami handlowo-usługowymi. Niewykluczona jest także funkcja hotelowa. Głównym elementem koncepcji jest 200-metrowy wieżowiec, który ma stanąć na rogu al. Jana Pawła II i Al. Jerozolimskich. Pomysł zawiera także zielone pasaże, atria i place, które mają pełnić funkcję zewnętrznej poczekalni dla podróżnych, którzy będą czekać na pociągi. W centrum inwestycji planowana jest także promenada, a w budynkach wiszące i dachowe ogrody. Cały projekt szacowany jest na 350 mln euro, ale na razie znajduje się w fazie planowania. "Realizacja inwestycji mogłaby rozpocząć się w 2018 r. Przedsięwzięcie będzie skorelowane z remontem linii średnicowej" – informują kolejarze.

A co z wieżowcem Fostera?

Na sąsiedniej działce, od strony ul. Chmielnej, swoją inwestycję planuje firma HB Reavis. Niewykluczone, że tam również powstanie 200-metrowa wieża. - Na działce u zbiegu ulicy Jana Pawła II i Chmielnej powstanie kompleks biurowy klasy A. Całość będzie złożona najprawdopodobniej z trzech budynków - jednej wyższej wieży i dwóch niższych. Całość o powierzchni około 100 tys. metrów pod wynajem – mówił przed rokiem Stanislav Frnka, prezes polskiego oddziału HB Reavis. Projektantem ma być Norman Foster. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

NIEDALEKO, U ZBIEGU AL. JANA PAWŁA II I UL. GRZYBOWSKIEJ TRWA BUDOWA WIEŻOWCA Q22:

Wstępny projekt wieżowca przy ChmielnejHB Reavis
Rozbiórka hotelu Mercure
Rozbiórka hotelu MercureEcho Investment

ran/b

Źródło zdjęcia głównego: PKP

Pozostałe wiadomości